پرونده‌های مناطق شهرداری به صورت تصادفی به کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ ارجاع شود / تعداد کمیسیون های ماده ۱۰۰ یزد کاهش می‌یابد

لینک کوتاه
محی الدینی

شهردار یزد با اشاره به ضرورت کاهش تعداد کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ خواستار ارجاع پرونده‌های مناطق شهرداری یزد به صورت تصادفی به این کمیسیون‌ها شد.

به گزارش طلوع یزد، ابوالقاسم محی‌الدینی در ابلاغی به معاون شهرسازی و معماری شهرداری، با اشاره به اینکه در حال حاضر برای پرونده‌های مناطق پنجگانه شهرداری یزد، چهار کمیسیون بدوی و چهار کمیسیون تجدید نظر وجود دارد، اظهار کرد: برای متناسب‌سازی پرونده‌ها در کمیسیون‌های مختلف و تسریع در امور، لازم است تمامی پرونده‌ها به صورت تصادفی به کمیسیون‌ها ارجاع شود.
وی با اشاره به اینکه علاوه بر این پرونده‌های مورد اعتراض هم باید به صورت تصادفی به هر یک از کمیسیون‌های چهارگانه تجدید نظر ارجاع شود خاطرنشان کرد: این موضوع تسریع در امور رسیدگی به پرونده‌ها و همچنین ایجاد تناسب میان پرونده‌ها را به دنبال دارد.
شهردار شهر میراث جهانی یزد افزود: از ابتدای سال آینده تعداد کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ به ۵ مورد کاهش پیدا کرده و هماهنگی با دستگاه‌های ذیربط برای معرفی نماینده به گونه‌ای انجام می‌شود که بدون تفکیک کمیسیون بدوی و تجدید نظر، پرونده‌ها به صورت تصادفی بین کمیسیون‌ها و در مرحله تجدید نظر به استثنای کمیسیون صادر کننده رای، بین دیگر کمیسیون‌ها به صورت تصادفی توزیع شود.
محی‌الدینی تصریح کرد: همچنین لازم است به گونه‌ای برنامه‌ریزی و اقدام شود تا دبیران و نمایندگان شهرداری با تسلط و فارغ از ملاحظات غیرمعمول گزارش دقیق، شفاف و مسئولانه خدمت اعضای کمیسیون ارائه داده تا آرا با سرعت و دقت کافی صادر و با اجرای به موقع و قاطعانه آرا، شاهد بازدارندگی در تخلف‌های ساختمانی و ضابطه‌مند شدن بیشتر ساخت‌و‌سازها باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.