فرمانده سپاه الغدیر یزد:

سپاه و بسیج همیشه خود را در کنار مردم می‌بینند

لینک کوتاه
زارع کمالی

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با بیان اینکه سپاه پاسداران همیشه خود را سرباز و پاسدار انقلاب می داند، گفت: سپاه و بسیج همیشه خود را در کنار مردم می‌بینند.

به گزارش طلوع یزد،سردار «حسین زارع کمالی» فرمانده سپاه الغدیر یزد اظهار داشت: سپاه و بسیج در همه عرصه ها همواره در کنار مردم هستند و در حادثه سیل اخیر استان نیز این نیرو با تمام ظرفیت از قبل تا بعد از وقوع این حادثه طبیعی با رویکرد رفع مشکلات خانواده های آسیب دیده و کمک به مدیریت شهری وارد عمل شد.

وی افزود: پیرو هشدارهای هواشناسی، قبل از شروع بارندگی ها، آماده باش به یگان های این نیرو داده شد و پایگاه های بسیج استان نیز در آماده باش کامل بودند که در زمینه تقویت سیل بندهای استان با دیگر دستگاه ها همکاری لازم صورت گرفت و بلافاصله بعد از وقوع بارندگی و با توجه به احتمال وقوع سیلاب، برای اطلاع رسانی به مردم مناطق مختلف برای تخلیه منازل به ویژه در بافت قدیم و مناطقی که در معرض تهدید سیل قرار داشت، اقدام شد.
زارع کمالی خاطرنشان کرد: در ادامه گروه های جهادی و بسیجی در تخلیه منازلی که دچار آبگرفتگی شده بودند ، وارد عمل شدند و همچنین برای بازکردن معابر و کمک به خودروها و افرادی که در سیل گرفتار بودند، امداد رسانی صورت گرفت.
فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: با تلاش هایی که با همکاری و هماهنگی همه بخش ها صورت گرفت کمترین تلفات در این سیل بی سابقه در استان را شده بودیم که از خدمت رسانی همه دستگاه ها و به ویژه از مدیریت مناسب استاندار یزد قدردانی می کنیم .
وی ادامه داد: همزمان با امدادرسانی که صورت می گرفت، برای اسکان خانواده هایی که مسکن آنان دچار مشکل آبگرفتگی یا تخریب شده بود، اقدامات لازم انجام شد که چهار شبانه روز اسکان اضطراری و بعد از آن اسکان موقت این افراد در برخی از خوابگاه ها انجام شد.
سردار زارع کمالی خاطر نشان کرد: تغذیه رایگان حادثه دیدگان سیل در محل ها اسکان انجام می شود و هم اکنون بیش از ۴۰۰ نفر در مرکز استان که عمدتا افراد غیربومی و بعضا از اتباع خارجی می باشند، اسکان موقت یافته اند.

وی تخلیه آب از منازل و معابر و لایروبی ، شستشو و پاکسازی خانه ها و لوازم را از جمله اقدامات ضروری و در دست اقدام نیروهای امدادی در مناطق سیل‌زده عنوان کرد و گفت: وسایل سالم شهروندان حادثه دیده در سیل یزد طی صورت جلسه ای برای آنها نگهداری می شود و تعمیر لوزام آسیب دیده آنان نیز به صورت رایگان در حال انجام است.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با تشریح برخی کمبودهای تجهیزاتی و امکاناتی در استان گفت: در این سیل با کمبود تجهیزات روبرو بودیم که با پیگیری های سپاه و استاندار از استان های همجوار کرمان ، تهران و اصفهان و همچنین از خوزستان کمک هایی به استان صورت گرفت که قدردان هموطنان، دستگاه ها و نیروی های نظامی سایر استان هادر این زمینه هستیم.

سردار زارع کمالی در پایان با تاکید بر تداوم عملیات خدمت‌رسانی سپاه و بسیج به مردم ، به درخواست دولت برای حفظ ظرفیت ها و یگان های امدادی اشاره کرد و گفت : تا بازگشت شرایط عادی به مناطق سیل زده و شکل‌گیری روال جاری زندگی مردم در کنارشان خواهیم ماند و کمک به هموطنان عزیز را تکلیف و مایه افتخار خود می دانیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *