معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد:

مردم استان از سفرهای غیر ضروری در مناطقی که احتمال بارش و سیلاب وجود دارد اجتناب کنند

لینک کوتاه

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای یزد از مردم استان خواست با توجه به پیش بینی های صورت گرفته و احتمال بارش های سیل آسا از سفرهای غیر ضروری در مناطقی که احتمال بارش و سیلاب وجود دارد به طور جدی اجتناب کنند.

به گزارش طلوع یزد به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای یزد”جواد منصوری” با اشاره به اینکه غیر از بارش های استانی، احتمال وقوع سیلاب از حوزه بالادست خصوصا استان فارس وجود دارد از مردم خواست تا از توقف در محدوده رودخانه ها، مسیل ها و بندهای خاکی اجتناب کنند.

وی از مجهز شدن دوبند خاکی در شهرستان های مروست و ابرکوه به ادوات و بیل مکانیکی خبر داد و گفت:این بندها می توانند از سرازیر شدن سیلاب به شهرستان جلوگیری نمایند.

وی با بیان اینکه جلسه مدیریت بحران در شرکت برگزار و وظایف واحدهای مختلف مشخص شده است گفت: همه همکاران آماده باش هستند و اقدامات لازم انجام شده است.

وی به لایروبی و آزادسازی سراسری رودخانه ها در سطح استان مخصوصا در مناطق شیرکوه توسط شرکت اب منطقه ای اشاره کرد و گفت:خوشبختانه با همکاری شهرداریها و دهیاری ها لایروبی و پاکسازی رودخانه ها، مسیل ها و دهانه پل ها بطور جد دنبال شده تا عبور ایمن سیلاب را داشته باشیم.

منصوری همچنین ازآزادسازی و پاک سازی رودخانه یزد با همکاری شهرداری و آب منطقه ای جهت هدایت سیلاب به آن خبر داد.

به گفته وی مسدود کردن قنات های متروکه با همکاری مدیریت بحران و جهاد کشاورزی نیز از دیگر اقدامات انجام شده جهت کنترل ایمن سیلاب می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.