هشدار مدیرکل دامپزشکی استان یزد به دامداران، مرغداران و آبزی پروران استان؛

وقوع سیل در استان جدی است؛ با آمادگی لازم از خسارت گسترده پیشگیری نمایید

لینک کوتاه

با توجه به پیش بینی وقوع سیل در استان داشتن آمادگی و اندیشیدن تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از خسارت گسترده بهره برداران استان امری اجتناب ناپذیر می باشد.

به گزارش طلوع یزد، علی فاتحی نیا با تأکید بر اهمیت موضوع وقوع سیل در استان به دامداران، مرغداران و آبزی پروران استان هشدار داد تا نسبت به رعایت نکاتی شامل: تهیه علوفه کافی در دامداری ها، تهیه دان کافی در مرغداری ها، آمادگی بهره برداری از ژنراتورهای برق اضطراری، عدم قرار دادن علوفه در قسمت هایی که احتمال نفوذ آب دارد، استفاده از پالت در انبارهای نگهداری دان در مرغداری ها، ایجاد سیل بند به منظور جلوگیری از ورود آب به دامداری، مرغداری و محل پرورش آبزیان و شناسایی واحدهای دامداری غیرفعال در مناطق امن‌تر جهت تخلیه اضطراری و انتقال دام واحدهای سیل زده در صورت لزوم اقدام جدی نمایند.

فاتحی نیا از دامداران‌ خواست: تا دام‌های خود را تا حد امکان در اماکن دامی امن نگهداری و از بردن آن‌ها برای چرا به مناطق مستعد سیل، اجتناب نمایند.

وی در ادامه افزود: با توجه به اهمیت موضوع اطلاع رسانی سریع میزان دقیق تلفات دامی به اکیپ‌های دامپزشکی، به منظور مبارزه با بیماری‌های دامی و واکسیناسیون دام‌ها علیه بیماری‌های مختلف، از سوی دامداران ضروری است.

این مقام مسئول در پایان گفت: به منظور پیشگیری از شیوع بیماری و آیجاد آسیب به سلامت و بهداشت عمومی جامعه، ضروری است؛ همکاری در اعمال مقررات قرنطینه‌ای وضع شده توسط دامپزشکی منطقه مورد توجه جدی دامداران، مرغداران و آبزی پروران استان قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *