آقای وزیر کشور کوتاه نیایید، با دقتی ویژه دستور رسیدگی دهید !

احمد معین قفقازی
لینک کوتاه
معین

آقای استاندار ورود در حد معاونت کافی نیست، گرچه حضورتان به موقع و فعال بوده است ولی موضوع مهمتر و پیچیده تر از اینهاست !
دیر بجنبید مقصران اصلی گم می شوند و در نهایت سوزن بان بیچاره ای را دراز می کنند و خلاص !
در این حادثه مدیران بالا دستی باید جوابگو باشند حتی حوزه های استانداری خراسان جنوبی و یزد و مسئولین مربوطه وزارت کشور که در انتخاب این مدیران نقش داشتند ، باید جوابگو باشند .
علت حادثه ی برخورد قطار با بیل مکانیکی که روی ریل در حال فعالیت بوده است حتما عملیات اورژانسی و ناگزیر بوده است وگرنه چرا فعالیت در شب انجام میگرفته است؟ قبل از این قطار ، دو قطار دیگر به صورت آرام از کنار بیل مکانیکی در حال کار عبور کرده است ، چرا قطار مسافری در این مورد توجیه نبوده است؟
اگر قرار بوده است تردد قطار ها صورت بگیرد چرا علائم هشدار دهنده به راننده های قطار در طول مسیر لحاظ نگردیده است؟ و اگر انجام عملیات می بایست منجر به بستن خط می شد چرا مسدودی مسیر صورت نگرفته است؟
تعدادی از مصدومین به خاطر نبودن وسایل اولیه نجات ، مانند اکسیژن فوت کرده اند ، چرا اورژانس با توجه به فاصله ی کم از محل حادثه ، آنقدر دیر به محل حادثه رسیده است؟
حتی هلکوپتر های امداد نیز ساعاتی بعد به محل حادثه رسیده اند !
فقط سوزن بان و راننده بیل مکانیکی و مسئول نظافت سالن راه آهن!!! مقصر نیستند، افراد مهم تری باید پاسخگو باشند!
سهل انگاری خیلی عمیق تر از این حرف هاست!

1 دیدگاه

  • مهساشیرزادی

    بله درسته؛
    از این زاویه هم باید به مسئله نگاه کرد، بقولی «گنه کرد در بلخ آهنگری ، به شوشتر زدند گردن مسگری!» صورت نگیرد!

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *