حادثه متروپل آبادان زنگ خطری برای ساخت و سازهای غیراصولی در یزد

لینک کوتاه

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با ابراز تاسف از ریزش ساختمان متروپل در آبادان، این اتفاق ناگوار را زنگ خطری برای ساخت و سازهای غیر اصولی در یزد دانست.

به گزارش  طلوع یزد،مجتبی فرهمند رییس نظام مهندسی ساختمان یزد با اشاره به ریزش ساختمان متروپل در آبادان با بیان اینکه رعایت مقررات ملی کنترل ساختمان در بخش های متعدد نادیده گرفته می شود، اظهار کرد: اینگونه سهل انگاری ها باعث می شود تا جان مردم به خطر بیفتد.

وی با بیان این‌که عدم توجه به گزارش های ناظرین پروژه ها و بعضا خارج شدن برخی پروژها از فرایند سازمان نظام مهندسی ساختمان باعث اتفاقاتی نظیر متروپل می شود، افزود: اتفاقات این چنینی فرای بحث های نمایانی همچون جان باختن هموطنان عزیزمان، دارای لایه های پنهانی از بروز ناهنجاری‌های اجتماعی است که رفع آنها نیازمند صرف سال ها زمان و هزینه است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به هدر رفت سرمایه های ملی ناشی از سهل انگاری های اینچنینی عنوان کرد: صنعت ساختمان سازی یکی از صنایع وابسته به منابع طبیعی ای همچون خاک و آب است که هرگونه هدر رفت در این حوزه با خسارات جبران ناپذیری همراه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.