آغاز اجرای طرح « مدرسه تابستانه » در بیش از 259پایگاه تابستانی در استان یزد

لینک کوتاه

آیین استانی آغاز طرح پایگاه مدرسه تابستانه «طرح تعمیق و تثبیت یادگیری و جبران افت تحصیلی دانش آموزان » با حضور معاون آموزش ابتدایی ، معاونین و کارشناسان نواحی یک و دو استان یزد در آموزشگاه دخترانه رحمانی زاد برگزار شد .

به گزارش طلوع یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛ سعیده بهادرزاده معاون آموزش ابتدایی استان ، ضمن تقدیر از زحمات همکاران جهت برنامه ریزی برای اجرای مطلوب طرح ، اظهار داشت : طرح جبران و تثبیت یادگیری دانش آموزان در دوره ابتدایی در بیش از 259 پایگاه تابستانی استان اجرا می شود.
وی اظهار امیدواری کرد با برگزاری این کلاس ها نقایص و کاستی های آموزش در فضای مجازی در دوران شیوع کرونا جبران شود و شرایط مناسب جهت جبران کاستی های یادگیری و ضعف علمی دانش آموزان به خصوص در مناطق کمتر برخوردار ایجاد گردد .
بهادرزاده گفت : مخاطبین این طرح دانش آموزانی هستند که در ارزشیابی پیشرفت تحصیلی خرداد 1401خود، سنجه های قابل قبول یا نیاز به تلاش بیشتر را در دروس ریاضی و فارسی در دوره اول ابتدایی و ریاضی و فارسی و علوم در دوره دوم ابتدایی کسب کرده اند که باید در مدرسه تابستانه برای هر ماده درسی ذکر شده  24جلسه آموزشی توسط مدیر پایگاه برنامه ریزی شود .
بهادرزاده ادامه داد : علاوه بر دانش آموزان مدارس دولتی ، دانش آموزان مدارس غیر دولتی و اتباع خارجی نیز مشمول این طرح می باشند.
سعیده بهادرزاده گفت : تاکنون بیش از 23هزار دانش آموز در 259پایگاه سامانه همگام ثبت نام شده اند که هم اکنون به صورت حضوری در کلاس ها آموزش می بینند .
این مقام مسئول در آموزش و پرورش استان با اشاره به اینکه طرح مدرسه تابستانه نگاهی عادلانه به آموزش و یادگیری دانش آموزان دارد افزود : این طرح در راستای تحقق هدف عملیاتی 5 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و راهکارهای 2-5 و3-5 سند تحول بنیادین می باشد و با در نظر گرفتن اجرای عدالت آموزشی ، فرصتی برای همه دانش آموزان در حاشیه شهر و نواحی و مناطق محروم فراهم می کند، تا مشکلات آموزش پیش آمده در ایام همه گیری کرونا را تا حدی جبران کنند .
وی گفت : با توجه به زمان کوتاه اجرای طرح از تمامی همکاران حوزه آموزش درخواست دارم که تمرکز و برنامه ریزی لازم جهت اجرای این طرح را داشته باشند  و نقاط ضعف دانش آموزان را شناسایی و مجددا آموزش دهند و هم چنین در طول این دوره فضای عاطفی مناسب و محیطی امن و صمیمی را برای دانش آموزان ایجاد کنند .
معاون آموزش ابتدایی استان هم چنین از مدیران پایگاه های مدارس تابستانه خواست در برنامه ریزی ها به تعلیم و تربیت تمام ساحتی توجه داشته باشند وحتما برنامه های تفریحی و ورزشی و اردویی نیز در خلال برنامه های آموزشی برای دانش آموزان عزیز در نظر گرفته شود.
قابل ذکر است اجرای این طرح کاملا رایگان است و هزینه های آن از طرف وزارت آموزش و پرورش تامین می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.