مکانسنجی ایجاد ۵ شهرک استقرار نیروگاه‌های خورشیدی در استان یزد

لینک کوتاه
شهرک صنعتی یزد

دهقان، مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد با اشاره به رویکرد کشور به توسعه استفاده از منابع تجدیدپذیر انرژی برای تامین نیروی برق اظهار کرد: بر اساس برنامه سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران شهرکهای تخصصی نیروگاه های خورشیدی در استان های مستعد کشور ایجاد خواهد شد.

به گزارش طلوع یزد، دهقان با اشاره به ظرفیت استان یزد برای بهره گیری از انرژی خورشیدی افزود: بنا به برنامه ریزی های صورت گرفته 5 منطقه در استان یزد برای ایجاد شهرک های نیروگاه خورشیدی در نظر گرفته خواهد شد که این مناطق نیازمند امکانسنجی و ظرفیت‌سنجی هستند.

وی ضمن تاکید بر لزوم همکاری دستگاه‌های مرتبط با این موضوع تصریح کرد: طی جلسه‌ای که در همین خصوص با معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار یزد برگزار شد مقرر گردید که تیم کارشناسی شرکت برق منطقه ای یزد هفت منطقه مستعد و دارای ظرفیت استان را برای ایجاد این شهرک ها مکان یابی و به شرکت شهرکهای صنعتی استان اعلام نمایند و سپس سایر برنامه ریزی های لازم در خصوص ایجاد این شهرکها انجام پذیرد.

وی با اشاره به رویکرد و اولویت تولید برق خورشیدی در سند تحولی یزد نوین گفت: شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد تمام توان و ظرفیت خود را برای تحقق سیاست‌های کلان استان و پیشرفت و توسعه صنعتی پاک به کار گرفته است و برای ایجاد این پنج شهرک و جذب سرمایه گذار نیز برنامه مدونی را تدوین خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *