با حضور استاندار یزد برگزار شد:

جلسه هیئت امنای دانشگاه فرهنگیان یزد

لینک کوتاه
مهران فاطمی

دکتر فاطمی به اهتمام جدی استان به حل مسائل و مشکلات دانشگاه فرهنگیان یزد اشاره کرد و گفت: خود را مکلف به حمایت از این مجموعه ها و توسعه سخت افزاری و نرم افزاری آن ها می دانیم.

به گزارش طلوع یزد به نقل از روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان یزد، جلسه هیئت امنای این دانشگاه در روز شنبه 1 بهمن ماه سال جاری با حضور مهران فاطمی استاندار، سیدجلیل میرمحمدی نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، دهقان منشادی مدیر امور پردیس های استان، محمد کاظم رحیمی نژاد مدیر کل آموزش پرورش استان یزد، عباس کلانتری رئیس دانشگاه مادر استان، مجید دهقانی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، محمدمهدی خانی معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش استان، مرتضی جمالی مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان استان، نجمه سلطانی نژاد سرپرست پردیس حضرت فاطمه الزهراء (س) و 3 تن از اعضای هیات علمی عضو در سالن شهید موحدین استانداری یزد برگزار شد.
در این جلسه دهقان منشادی به بیان گزارشی از وضعیت آمار دانشجویان کارشناسی مشغول به تحصیل در پردیس‌های شهیدان پاک نژاد و پردیس حضرت فاطمه الزهرا سلام الله علیها و مهارت آموزان آزمون استخدامی آموزش و پرورش (ماده 28) پرداخت و افتتاح یادمان شهدای گمنام، تاسیس موزه تربیت معلم استان، افتتاح سالن ورزشی چند منظوره پردیس خواهران، ساخت خوابگاه پردیس خواهران با جذب منابع مالی دولتی و خیری، بهسازی و نوسازی فضای فیزیکی پردیس‌ها و تاسیس دارالقرآن، مرکز نیکوکاری نهال امید و مرکز ازدواج پیوند همدلانه، راه اندازی فصلنامه علمی تخصصی مطالعات بین رشته ای در آموزش، برگزاری سه همایش ملی پژوهشی، اجرای سه مرحله طرح جهاد تربیتی برای دانش آموزان کم برخوردار، تمهید مقدمات برگزاری دوره آموزشی منظومه شهید مطهری، طرح ولایت و حفظ قرآن کریم، اجرای دوره های تربیت مدرس و تربیت مربی بیانیه گام دوم انقلاب و اجرای سایر برنامه ها و دوره های فرهنگی و بصیرتی را از مهمترین اقدامات این دانشگاه در دو سال اخیر برشمرد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان یزد؛ عضویت ۴۴ نفر از دانشجومعلمان دانشگاه فرهنگیان یزد در طرح شهید وزوایی بنیاد نخبگان از مجموعه ۸۱ دانشجویی پذیرفته شده دانشگاه های استان، انتخاب دانشگاه فرهنگیان یزد در ردیف سه استان برتر کشور در ارزیابی عملکرد دانشگاه فرهنگیان، کسب رتبه اول کشوری در جشنواره قرآن و عترت، کسب رتبه اول کشوری در جشنواره پژوهش و فناوری دانشگاه فرهنگیان، پذیرش ۶۰ نفر از فارغ‌التحصیلان در دوره های ارشد دانشگاه های روزانه برتر کشور و کسب 10 رتبه برتر در جشنواره ها و المپیادهای علمی دانشگاه‌های سراسر کشور را از اهم افتخارات این دانشگاه در سال 1401 بیان کرد.
اختصاص زمین در راستای اجرایی شدن طرح جامع دانشگاه، اختصاص فضای لازم برای جذب دانشجو در سال تحصیلی 1403-1402 با توجه به کمبود شدید معلم در آموزش و پرورش استان و تاسیس مرکز نوآوری و کارآفرینی دانشگاه در جهت توانمندسازی دانشجومعلمان به نوآوری و کارآفرینی از دستورات این جلسه بود.
استاندار یزد، همبستگی و تعامل موجود بین دانشگاه فرهنگیان و اداره کل آموزش و پرورش استان را شایسته تقدیر دانست و گفت: توجه به دانشگاه فرهنگیان و مراکز تربیت معلم از جمله تاکیدات مهم رهبر معظم انقلاب (مد ظله العالی) است.
فاطمی با بیان اینکه مدیران و بزرگان استان از گذشته، اهمیت این دانشگاه ها را درک کرده و برای اعتلای آن تلاش کرده اند، افزود: خود را مکلف به حمایت از این مجموعه ها و توسعه سخت افزاری و نرم افزاری آن ها می دانیم.
وی در ادامه؛ «دانشگاه ها»، «آموزش و پرورش» و «حوزه های علمیه» را از نهادهای تربیتی و انسان ساز کشور دانست و از اختصاص بخشی از هزینه های مربوط به مسؤولیت اجتماعی معادن جهت پیشبرد برنامه ها و فعالیت های این مراکز خبر داد.
رئیس هیات امنای دانشگاه فرهنگیان یزد، در پایان سخنان خود بر ضرورت افزایش دقت و حساسیت در روند گزینش دانشجومعلمان اشاره و بر اهتمام جدی استان به حل مسائل و مشکلات دانشگاه فرهنگیان و برگزاری مستمر جلسات هیات امنای این دانشگاه در جهت تسریع در روند پیگیری و حل مسائل تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *