فلاحتی در سالروز تصویب قانون کار:

اجرا و نظارت صحیح و دقیق بر قانون کار نیازمند آموزش است

لینک کوتاه
قانون کار

اجرا و نظارت صحیح و دقیق بر قانون کار نیازمند آموزش است اجرای قانون کار یک وظیفه بسیار سنگینی است که نظارت بر اجرای صحیح و دقیق آن بر عهده تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و در این راه آموزش افرادی که به این امر مشغول هستند نقش کلیدی را ایفا می کند.

به گزارش طلوع یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: گردهمایی جامعه کارگری یزد با حضور جوکار نماینده مردم شریف یزد و اشکذر در مجلس، فاطمی استاندار، فلاحتی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همزمان با سالروز تصویب قانون کار جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.
فلاحتی قانون کار را یک قانون مادر معرفی و با بیان اینکه قانون سرلوحه تمام فعالیت های کارمندان این اداره کل هست گفت: اجرای قانون کار یک وظیفه بسیار سنگینی است که نظارت بر اجرای صحیح و دقیق آن بر عهده تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و در این راه آموزش افرادی که به این امر مشغول هستند نقش کلیدی را ایفا می کند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با اشاره با اینکه بخش عظیمی از جمعیت استان را جامعه شریف کارگری تشکیل داده است، خاطرنشان کرد: کارگران همواره باعث رونق تولید و اقتصاد بوده و هستند؛ در حال حاضر 240 هزار نفر کارگر بیمه شده در استان مشغول به کار بوده که از این بین 103 نفر بعنوان نمایندگان کارگران مسئولیت دارند.
وی در ادامه ضمن اشاره به نشست نمایندگان کارگری و کارفرمایی استان با معاونت روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: معاونت روابط کار وزارت متبوع مباحثی از جمله امنیت شغلی، آموزش نمایندگان کارگر و کارفرما، طرح طبقه بندی مشاغل و اصلاح برخی از مواد قانونی را در دستور کار قرار داده است.
وی تسلط بر قوانین کار و آموزش نمایندگان کارگر و کارفرما در مراجع حل اختلاف و تشخیص بر قوانین کار و تامین اجتماعی را باعث صدور رای مناسب وکم اشتباه عنوان کرد.
فلاحتی در خصوص پرونده های مشاغل سخت و زیان آور نیز تاکید کرد: درخواست های زیادی برای بازنشستگی مشاغل سخت و زیان آور از طریق دفاتر پیشخوان دولت ثبت و به این اداره ارجاع داده می شود که علاوه بر بازرسین اداره کار، نمایندگان تامین اجتماعی و مرکز بهداشت نیز در خصوص پرونده ها اعلام نظر می کنند؛ آمادگی این را داریم تا با همکاری مراکزی که زیر نظر کمیته حفاظت فنی فعالیت می کنند، اندازه گیری مجدد آلاینده های شرکت های دارای مشاغل سخت صورت گیرد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در پایان صحبت های خود گفت: بنده و همکاران در مرکز استان و ادارات شهرستانی علی رغم وجود برخی مشکلات و کمبود نیروی انسانی، در جهت ایجاد رضایت میان کارگران و کارفرمایان تمام تلاش خود را به کار بسته ایم.

در این نشست پنل تخصصی شکل گرفت و استاندار، نماینده مردم در مجلس، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرکل تامین اجتماعی به سوالات نمایندگان تشکلات کارگری پاسخ گفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *