مدیراستاندارد یزد:

استانداردحلقه اتصال صنعت و دانشگاه است

لینک کوتاه
اداره استاندارد

مدیرکل استاندارداستان یزدگفت:استانداردحلقه اتصال صنعت و دانشگاه است و با توجه به امکانات و شرایط مناسبی که دارد به خوبی می تواند در این فضا انجام وظیفه نماید.

به گزارش طلوع یزد، محمدرضا زارع بنادکوکی که به اتفاق معاونین اداره کل به منظور بررسی راه های همکاری های مشترک به جهاد دانشگاهی یزد رفته بود افزود:می توان گفت که ده ها سال است، مسئولین و گردانندگان کشور از ارتباط نامناسب صنعت، دانشگاه و مراکز آموزش عالی در رنج هستند و برای آنان این نقیصه به یک دغدغه عمومی تبدیل شده است.
وی ادامه داد: استاندارددارای توان علمی و اجرایی بالایی است و به خاطر نگاه تحولی وتوانمندی که دارد به خوبی می تواند خلاء میان صنعت و دانشگاه را پرکرده و هردوطرف را به فهم وزبانی مشترک برساند.
مدیرکل استاندارداستان یزددربخش دیگری از سخنان خودگفت:جای خوشبختی است که جهاد دانشگاهی یزد درزمینه استانداردسازی بین المللی از طریق استقرار کمیته فنی متناظر TC206 با موضوع سرامیک های ظریف با این اداره کل همکاری دارد، منتهی ازآنجایی که استاندارد سازی یکی از وظایف اصلی ما هست، باید به دنبال راهی باشیم که انرژی بالای دانشگاه و اساتید مجرب آن مجموعه در راه تدوین استانداردهای ملی هم به کار گرفته شود.
این مسئول تاکید کرد: جهاددانشگاهی یزد دارای بنیه علمی و اجرایی قابل قبولی است و با توجه به زیر ساخت هایی که دارد می تواند گواهینامه های 17025 آزمون محور خود راازطریق مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) به محصول محور تبدیل نموده ودر زمینه آزمون کالاهای تولیدی، با استاندارد یزد وارد همکاری متقابل شود.
روح الله دهقانی فیروزآبادی، رییس جهاددانشگاهی یزد نیزدراین نشست گفت: جهاد دانشگاهی یزد یک نهاد عمومی غیردولتی است و محدویتی برای ایجاد تنوع و گسترش دامنه فعالیت هایش ندارد و پیشنهاد ورود این مجموعه به فعالیت هایی نظیر بازرسی، نمونه برداری وایجاد مرکز آموزشی همکار از سوی مدیرکل استاندارد یزد نشانگر گام های روبه جلویی است که این نهاد دولتی برای گسترش روابط با مراکزعلمی و دانشگاهی استان می خواهد بردارد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *