معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:

پیش بینی مسائل از پیشگیری مهمتر است/ اماکن ورزشی به بنگاه های اقتصادی تبدیل شدند

لینک کوتاه
عزیزی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد:در هر کاری اگر آینده نگری و پیش بینی بر اساس تجربه گذشته صورت گیرد میتواند در تعیین راهبردهای آینده موثر باشد بنابراین پیش بینی حتی از پیشگیری نیز مهمتر است.

به گزارش طلوع یزد به نقل از  اداره کل روابط‌عمومی استانداری یزد؛ نشست کارگروه های عوامل هفتگانه عوامل اجتماعی موثر بر سلامت به ریاست معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد برگزار شد.

مهندس عزیزی در این نشست با اشاره به این مطلب که بر اساس روایات«سلامتی و امنیت» از جمله نعمت هایی هستند که زمانی که از دست بروند اهمیت آن ها مشخص می شوند گفت: در هر کاری اگر آینده نگری و پیش بینی بر اساس تجربه گذشته صورت گیرد میتواند در تعیین راهبردهای آینده موثر باشد بنابراین پیش بینی حتی از پیشگیری نیز مهمتر است.

وی اضافه کرد: اگر نتوانیم در برنامه ریزی ها اینده را پیش بینی کنیم دچار مشکل خواهیم شد بنابراین دیدگاه بلند میتواند در تعیین راهبردها راهگشا باشد و با توجه به اهمیت موضوع سلامت و تأثیرگذاری تمامی مولفه ها بر آن، پیش بینی در این حوزه ضرورت بیشتری دارد.

اهمیت نظام «مسئله یابی» در حل مسائل

معاون استاندار یزد در بخش دیگری از سخنانش بر اهمیت نظام «مسئله یابی» در حل مسائل تاکید کرد و گفت: باید مسائل را احصاء، اولویت بندی و مورد به مورد حل کرد و اگر بخواهیم چند مسئله را همزمان در دستور کار قرار دهیم نتیجه ای حاصل نخواهد شد.

وی با اشاره به شعار «پیشگیری بهتر از درمان» است ابراز داشت: قطعا پیشگیری بسیار مهمتر از درمان بوده چرا که هزینه های درمان جبران ناپذیر و خسارت بار است اما برای پیشگیری در حوزه سلامت مهمترین مسئله آموزش است.

مهندس عزیزی در ادامه تاکید کرد: البته باید در کنار سلامت جسمانی مردم به سلامت معنوی و روح و روان آنان نیز اهمیت داد چرا که یکی از عوامل آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد عدم سلامت روحی است

امروزه اماکن ورزشی به بنگاه اقتصادی تبدیل شدند

وی با تاکید بر ضرورت توجه به امر ورزش در استان خاطر نشان کرد: ورزش عامل نشاط و شادابی و تضمین کننده سلامت جامعه است و می تواند آسیب های اجتماعی را در جامعه کاهش دهد.

معاون استاندار یزد با بیان اینکه متاسفانه امروزه اماکن ورزشی به بنگاه اقتصادی تبدیل شده گفت: باید این اماکن در دسترس عموم مردم قرار گیرد و به اندازه تامین حیات خود کسب درآمد کنند.

مهندس عزیزی در بخش دیگر از سخنانش با اشاره به این مطلب که یکی از عوامل موفقیت تیم های ورزشی در استان های دیگر حمایت ویژه صنایع و معادن از آن هاست اظهار داشت: صنایع و معادن در هر استانی مسئولیت های اجتماعی بر عهده دارند که البته در استان هم شاهد همراهی خوبی در این خصوص هستیم اما این حمایت ها باید به مراتب افزایش پیدا کند و یقینا حمایت صنایع و معادن از ورزشکاران استان جایگاه یزد در ورزش حرفه ای را اعتلا خواهد بخشید.

تشکیل صندوق ورزش در استان یزد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، از برنامه ریزی برای تشکیل صندوق ورزش در استان خبر داد و گفت: با همراهی صنایع و معادن استان در حال راه اندازی این صندوق هستیم تا با تجمیع منابع بتوانیم ورزش استان را مورد حمایت قرار دهیم.

تشکیل کارگروه های هفتگانه، برگزاری منظم جلسات کارگروه ها، احصاءمسائل و اولویت بندی آن ها ، گزارش دهی منظم کارگروه ها به دانشگاه علوم پزشکی و پیگیری اجرایی شدن مصوبات کارگروه ها از مهمترین مصوبات این جلسه بود

گفتنی است در پایان این جلسه احکام روئسا و دبیران کارگروه ها هفتگانه توسط معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اعطا شد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *