آغاز عملیات عمرانی ساخت مخزن بزرگ ذخیره آب در بلوار دانشجو

لینک کوتاه
کشفی

مدیر منطقه دو شهرداری یزد با اشاره به سیاست شهرداری یزد مبنی بر جداسازی آب شرب از فضای سبز، از آغاز عملیات عمرانی ساخت مخزن بزرگ ذخیره آب در بلوار دانشجو در ادامه طرح هر هفته یک پروژه شهرداری یزد خبر داد.

به گزارش طلوع یزد، سیدابوالفضل کشفی با اشاره به اینکه بحث جداسازی آب شرب از فضای سبز یکی از موضوعاتی است که از سال های گذشته در شهرداری یزد مطرح شده، اظهار داشت: شهرداری یزد یکی از شهرداری های با عملکرد بسیار خوب در این حوزه بوده است.
وی تصریح کرد: بحث جداسازی آب شرب از آب خام یا آب فضای سبز موضوع بسیار مهمی است که با توجه به چالش تامین آب در جامعه اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل این اقدام شهرداری یزد دارای اهمیت بالایی است.
مدیر منطقه دو شهرداری یزد تصریح کرد: بنا به دستور شهردار محترم یزد تمامی مناطق شهرداری موظف شده اند تا با مشورت و نظرسنجی از سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری برای جانمایی محل، اقدام به ایجاد مخازن بتنی ذخیره آب کنند.
کشفی خاطرنشان کرد: در این راستا منطقه دو شهرداری یزد هم پس از انجام کار کارشناسی در این حوزه، عملیات عمرانی ساخت مخزن بزرگ ذخیره آب به همراه پمپاژ را در کنار زیرگذر شهدای نعیم آباد یزد را آغاز کرده است.
وی با تاکید بر اینکه طبق برنامه ریزی صورت گرفته این مخزن با ظرفیت ۵۰۰ متر مکعب تا بهمن ماه امسال به بهره برداری می رسد، گفت: با ایجاد این مخزن بزرگ، فضای سبز بلوار دانشجو، بلوار شهدای آتش نشان، میادین امام حسین(ع) و شهدای محراب از طریق این سیستم آبیاری می شوند.
مدیر منطقه دو شهرداری یزد تاکید کرد: این پروژه در مدیریت مصرف آب نقش بسزایی دارد چرا که طول بلوارهای دانشجو و آتش نشان در حدود ۵ کیلومتر است و علاوه بر آن در دو میدان امام حسین(ع) و شهدای محراب هم سطح فضای سبز زیادی وجود دارد.
کشفی با بیان اینکه این مخزن با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال ساخته می‌شود، تصریح کرد: یکی دیگر از اقداماتی که به دنبال اجرای آن هستیم اتصال مسیر روان آبهای خیابان های منطقه به این مخزن هستیم که علاوه بر ذخیره آب، زمینه رفع مشکل آب گرفتگی معابر را هم فراهم می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *