آغاز اجرای طرح گذر فرهنگی مذهبی در بلوار پاسداران شهر یزد

لینک کوتاه

به گزارش طلوع یزد،رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورای اسلامی شهر یزد در جلسه این کمیسیون مطرح کرد: با توجه به اینکه کوچه ۱۹ بلوار پاسداران عرض مناسبی دارد و همچنین دوطرف کوچه مسکونی نیست، با تصویب شورای اسلامی شهر یزد، در حال تبدیل به گذر فرهنگی و مذهبی شهر یزد است.
اعتباری ادامه داد: گذر فرهنگی مذهبی، اولا گذر است به معنای اینکه پیاده راه است، دوما محلی است که در آن فعالیت های فرهنگی، هنری، سنتی و مذهبی مربوط به شهر انجام می شود، سوما محلی برای ایجادمجموعه ای از کسب و کارهای فرهنگی و هنری است.
به گفته وی با اجرای این طرح شهروندان می‌توانند برای پیاده روی، تفریح و بازدید و استفاده از فعالیت های فرهنگی و مذهبی از این گذر استفاده کنند.
رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران افزود: علاوه بر اجرای جشن‌های مردمی و برپایی بازار های محلی، نمایشگاه ها و گردهمایی ها، باتوجه به سابقه ۳۰ ساله پخت آش مبنی بر طبخ آش امام حسینی در این محل، این مراسم  با توجه به مناسبت های مذهبی ادامه خواهد داشت.
لازم به ذکر است: این گذرگاه ۲۴۰ متر طول و ۱۲ متر عرض دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *