تبدیل میدان جانباز به چهار راه/ترافیک میدان جانباز معضلی برای مردم شهر یزد

لینک کوتاه
اعتباری

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران مطرح کرد: با توجه به طرح جامع شهر یزد، نظر کارشناسان و مشاوران، مرکز مدیریت مهندسی و ایمنی ترافیک و مطالعات صورت گرفته بهترین گزینه مطرح شده برای رفع معضل ترافیکی در میدان جانباز، تبدیل آن به چهارراه می باشد.

به گزارش طلوع یزد، اعتباری با بیان اینکه اولویت شهر یزد تکمیل رینگ شهری است، افزود: تقاطع جانباز از جمله نقاط مهم و پرترافیک است که لازم بود بررسی و راهکاری برای معضلات آن در نظر گرفته شود.
به ترتیب بلوار شهید قندی، بلوار دانشگاه، خیابان تیمسار فلاحی و بلوار شهیدان اشرف بیشترین تأثیر را بر بار ترافیکی میدان جانباز تحمیل می کنند.

به گفته وی، باتوجه به عدم رعایت کامل حق تقدم توسط رانندگان، شکل هندسی نامناسب میدان، همچنین مشکل محور میدان؛ میدان کنونی کارکرد صحیح ندارد.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران در خصوص طرح پیشنهادی جدید ادامه داد: در این طرح، ضمن حفظ فضای سبز موجود، ایمنی عبور و مرور عابران پیاده و خودروها افزایش می یابد.
اعتباری با اشاره به ضرورت ایجاد ظرفیت عبور مطلوب برای خودروها گفت: در طرح اصلاحی و تبدیل میدان جانباز به چهارراه، پیشنهاداتی مطرح شده است از جمله چهار خطه شدن ورودی خیابان تیمسار فلاحی که ظرفیت عبور خودرو ها به صورت مطلوب تری صورت پذیرد.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران خاطر نشان کرد: برآورد اولیه اجرای طرح، یک و نیم میلیارد تومان می باشد که لازم است طرح چهار راه در صحن علنی شورای اسلامی شهر یزد مطرح و در صورت تصویب، اجرا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *