کاهش ورودی پرونده های قاچاق ارز در تعزیرات حکومتی استان

لینک کوتاه
مهاجریان

به گزارش طلوع یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی استان یزد : سید محمد مهدی مهاجریان مقدم سرپرست اداره تعزیرات حکومتی استان یزد گفت : از ابتدای امسال تا کنون به 26 پرونده قاچاق ارز در شعب تعزیرات حکومتی استان رسیدگی شده که نسبت به مشابه سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است .
وی افزود : هرگونه اقدام و یا ورود و خروج ارز به کشور ، بدون رعایت ضوابط مربوط ، عرضه ، حمل یا نگهداری ارز فاقد مدارک قانونی و انجام معامله ارزی در کشور ، تحت هر عنوان ، مگر آن‌ که حداقل یکی از طرفین معامله ، مراکز اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی باشد ، از مصادیق قاچاق ارز تلقی شده و مرتکبین بر اساس قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مجازات خواهند شد .
مهاجریان مقدم با بیان اینکه عمده پرونده های متشکله در رابطه با قاچاق ارز مربوط به عدم ایفای تعهد مبنی بر واردات کالا در قبال دریافت ارز غیر بوده افزود : بر اساس دستور العمل مبارزه با قاچاق کالا و ارز ، نگهداری ارز تا مقادیری توسط افراد بلامانع است و برای مقادیر بیشتر در حکم ، قاچاق بوده و متخلفین مشمول مجازات های پیش بینی شده در قانون خواهند شد .
وی در ادامه به مجازات های مندرج در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز برای قاچاق ارز اشاره کرد و گفت : اگر شخص مرتکب قاچاق ارز شود علاوه بر ضبط ارز به پرداخت جریمه نقدی تا 4 برابر بهای ریالی آن محکوم خواهد شد .
سرپرست اداره کل تعزیرات حکومتی استان یزد از جریمه 17میلیارد و 250 تومانی متهمین پرونده های قاچاق ارز در استان خبر داد و اضافه کرد : با توجه به تبعات جبران ناپذیر قاچاق ارز برای اقتصاد کشور ، در رسیدگی به پرونده های مرتبط با این حوزه هیچگونه اغماضی نخواهد شد و متخلفین با صدور احکام قاطع و بازدارنده مجازات خواهند شد .

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *