امام جمعه یزد:

حماسه حضور میلیونی مردم در پیاده روی اربعین یکی از باشکوهترین و بی نظیرترین تجمعات انسانی در جهان است

لینک کوتاه
ناصری

بسم الله الرحمن الرحیم
قال رسول الله (ص):
انَّ لِقَتْلِ الْحُسَیْنِ(ع) حَرارَهً فى قُلُوبِ الْمُؤمنینَ لا تَبْرَدُ اَبَداً

حماسه حضور میلیونی مردم در پیاده روی اربعین یکی از باشکوهترین و بی نظیرترین تجمعات انسانی در جهان است، این حضورِ همراه با شور و معرفت نشانه عشق و علاقه نه تنها شیعیان جهان بلکه حتی سایر ادیان و مذاهب به بزرگترین مظلوم عالم و مولای آزادگان جهان است و ان شاء الله این حرکت جهانی، زمینه ساز تحقق تمدن نوین اسلامی و مقدمه ظهور امام زمان (عج) است.
به همین دلیل است که دشمنان با همه ابزار‌ها و تمام امکانات مادی خود و از طریق ایجاد توطئه و فتنه و با شایعه و دروغ پراکنی و با سانسور واقعیت به دنبال مقابله با این حرکت عظیم مردمی و کم رنگ کردن اربعین حسینی هستند.
از عموم مشتاقان اباعبدالله الحسین علیه السلام که با حضور خود در این اجتماع باشکوه علی رغم گرمای شدید و بعضی مشکلات راه، جهانیان را به حیرت و تعجب وا داشته است، تشکر می نمایم و اجر و مزد اخروی برای آنان از خدای بزرگ مسئلت دارم و امیدوارم این حالت و این شور و عشق حسینی بعد از بازگشت به اوطان همچنان در قلب و روحشان پابرجا بماند و این عشق ذخیره آخرتشان قرار بگیرد.
لازم است از ملت عزیز عراق، مسئولین و موکب داران عراقی که خالصانه مقدم زائران اباعبدالله الحسین علیه السلام را گرامی داشته و با تمام امکانات و دارایی خود به زوار سید الشهدا علیه السلام خدمت نموده و کریمانه از ایشان پذیرایی نمودند صمیمانه قدردانی و تشکر نمایم و یقینا اجر و پاداش این خدمات و مجاهدت های خالصانه نزد پروردگار متعال ثبت و ضبط خواهد ماند.
همچنین از تمامی نهادها، ارگان ها، سازمان ها و نیروهای نظامی و انتظامی به ویژه از مردم و موکب داران یزدی که توفیق خدمت رسانی به زائرین امام حسین علیه السلام را داشته اند و در این مسیر از هیچ کوشش و تلاشی دریغ نورزیده اند تشکر می نمایم، ان شاء الله مشمول دعای خیر حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا فداه قرار گیرند.
توقع این است که در روز اربعین نیز مردم دارالعباده یزد همراه با هیئت های سینه زنی و دسته های عزاداری و نوحه خوانی با حضور در خیابان ها همچون تاسوعا و عاشورای حسینی یکپارچه و پرجمعیت این روز را با گریه و عزاداری پاس بدارند.
این روزها عاشقان سالار شهیدان روزهای باشکوهی را آفریدند که مطمئنا در تاریخ همواره به یادگار خواهد ماند. خداوند این مردم عزیز را در پناه خود محافظت فرماید و آتش عشق حسینی را در دلهایشان همواره برافروخته نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *