ماجرای عدم پخش مراسم عزاداری هیئت مذهبی بعثت از صدا و سیما یزد چه بود؟

لینک کوتاه

نخل بند، مدیحه سرای هیئت بعثت گفت: هیچ مشکلی با اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد و صدا و سیمای مرکز استان نداریم و علت عدم پخش عزاداری هیئت بعثت از صدا و سیما به هیچ وجه سیاسی نیست.

به گزارش طلوع یزد به نقل از یزد رسا، محمدحسین نخل بند اظهار داشت: اینکه هر هیئت مذهبی باید در چارچوب دقیق تاریخی و مذهبی و در مسیر درست حرکت کند هیچ شکی نیست و هم مداحان و هم روحانیون هیئات باید مطالب خود را بر اساس کتب و مستندات تاریخی مطرح کنند.
وی افزود: بر همین اساس از ابتدا تاکنون همکاری شایسته ای با اداره کل تبلیغات استان یزد و صدا و سیمای مرکز استان داشته ایم. نخل بند ادامه داد: در سال 89 نوحه ای را در هیئت بعثت خوانده بودم اما در سال جاری این نوحه را نخواندم و مداح دیگری این نوحه را اجرا کرد و این نوحه عینا جملات ناحیه ی مقدسه امام زمان (عج) است. وی تصریح کرد: جلسه ای با حجت الاسلام نجیمی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد داشتیم و در مورد این نوحه صحبت هایی انجام شد و نکته مهم این بود که خود امام حسین (ع) به خاطر آزاداندیشی قیام کردند اما نگاه همه ما باید آزادی توام با آگاهی باشد و با آزادی توام با بی بند و باری مخالف هستیم. مدیحه سرای هئیت بعثت یزد بیان کرد: هیچ یک از این مباحث موضوعی نیست که اداره کل تبلیغات اسلامی، هیئات مذهبی، صدا و سیما و مردم عزادار نسبت به آن شک و شبهه ای داشته باشند اما دنیای کفر و استکبار این روزها مملو از حیله و نیرنگ است و هر حرکتی را به نفع خود و بر اساس اهداف خود تفسیر می کند به همین دلیل باید بیشتر و بهتر نسبت به این مسائل مراقبت کنیم. نخل بند ادامه داد: دنیای تشیع امروز دچار توهم استعمارگران است و استعمارگران هر لطمه ای که بتوانند به پیکره ی اسلام، به ویژه تشیع وارد می کند. وی با اشاره به اینکه سال ها تلاش ما این بود که هنجار های سیاسی و مذهبی در هیئت بعثت به سمت ناهنجاری نرود تصریح کرد: اکنون هم بر خلاف آنچه در رسانه های خارجی مطرح شد ما هیچ مشکلی نه با صدا و سیما و نه با سازمان تبلیغات اسلامی نداشتیم و فقط موضوع این بود که هیئت فهادان به دلیل ناهماهنگی با صدا وسیما از پخش زنده جا ماند و اجازه ضبط برنامه به دلیل ناهمنگی اتفاق افتاده را نداشت، زیرا به هر حال پخش زنده مستلزم انجام هماهنگی های لازم است. نخل بند ادامه داد: از آنجا که هیئت بعثت با هیئت فهادان رفاقتی چندین ساله دارد ما نیز از پخش زنده مراسم خود صرف نظر کردیم. وی تاکید کرد: این اتفاق کمترین اعتراض مقرضانه ای از ناحیه هیچ یک از هیئت ها نبوده و مردم و هیئت های دیگر هیچ نگرانی ای در این زمینه نداشته باشند. وی اظهار امیدواری کرد: همه ما بتوانیم در پرتو عنایات ائمه اطهار (ع)، عزاداران واقعی سیدالشهدا (ع) و شهدای کربلا باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *