رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد:

کاشت بیش از 50 هزار متر گلکاری و نهالکاری در یزد

لینک کوتاه

رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه بیش از 50 هزار متر گل‌کاری و نهال‌کاری در یزد، انجام شده،‌ در ارتباط با مسافران نوروزی گفت: ‌این حجم حضور مسافران در یزد در چندسال اخیر کم سابقه بوده است.

به گزارش طلوع یزد به نقل از روابط عمومی شورای اسلامی شهر یزد،محسن ابوترابی؛رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: امسال به حمدالله یزد میزبان مردم عزیز کشورمان است و بعد از دو سال که به دلیل شیوع کرونا محدودیت سفر وجود داشت،‌ امسال دوباره شاهد رونق گرفتن مسافرت‌ها هستیم.
وی ادامه داد: امسال مسافران به صورت ویژه یزد را مورد توجه قرار دادند و این شهر و استان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کردند؛‌ الان هم شاهد حضور پرشور گردشگران در این شهر هستیم.
رئیس کمیسیون خدمات و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد گفت: یزد به دلیل فرهنگ بسیار غنی و معماری اسلامی و ایرانی خاصی که دارد؛‌ به صورت ویژه مورد نظر همه گردشگران داخلی و خارجی قرار گرفته است.
ابوترابی تصریح کرد: امسال همه مجموعه شورا و شهرداری تمام توان خود را به کار گرفتند که هم برای شهروندان یزدی و هم برای مسافران نوروزی شهر را به صورت کامل آماده کنند.
وی با تاکید بر اینکه مردم یزد همیشه به عنوان میهمان نوازی شهرت داشتند خاطرنشان کرد: شهر یزد الحمدالله همیشه به عنوان یک شهر جهانی و شهری که در دل مردم جای دارد شناخته می‌شده و به همین دلیل هم علاقه به این سفر در دل همه مردم وجود دارد.
عضو شورای اسلامی شهر میراث جهانی یزد ادامه داد: امسال مجموعه شورای اسلامی شهر و شهرداری تمام توان و تلاش خود را به کار گرفت که هم در بحث عمرانی و هم در بحث خدمات شهری و سیما و منظر اقدامات گسترده‌ای در چند ماه گذشته صورت گرفت تا بالاترین میزان آمادگی را برای نوروز داشته باشیم.
ابوترابی گل‌کاری را یکی از اقدامات بسیار گسترده در سطح شهر یزد دانست و افزود: امسال در حوزه گل‌کاری و غرس نهال بالغ بر 50 هزار متر اقدام صورت گرفت تا چهره شهر را به سمت زیبایی هدایت کنیم.
وی به رنگ‌آمیزی گسترده جداول و گاردریل‌ها در سطح شهر اشاره کرد و افزود: شهر یزد در ایام نوروز به عبارتی لباس نو و زیبایی به تن کرد و از هر جهت تلاش شد که این لباس بسیار زیبا،‌ با نشاط و مناسب باشد.
عضو شورای اسلامی شهر میراث جهانی یزد ادامه داد:‌ در حوزه رنگ‌آمیزی هم تلاش شد که تم کاری بسیار زیبا و جذابی برای مخاطبان در نظر گرفته شود که به چشم مسافران نوروزی و شهروندان یزد خوب باشد.
ابوترابی گفت: در بحث المان‌های نوروزی هم سعی شد که به صورت ویژه این موضوع مورد توجه قرار گیرد و در کنار نور‌پردازی برخی آثار تاریخی و زیرگذرها زیبایی خاصی به شهر داده شود.
وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته هم اقدامات خوبی صورت گرفت خاطرنشان کرد: امسال زیبایی شهر به نسبت سال‌های قبل بسیار بیشتر شده و این موضوع را مرهون تلاش‌های چندماهه در شهرداری هستیم.
عضو شورای اسلامی شهر یزد تلاش برای نظافت شهر را یکی دیگر از اقداماتی دانست که به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته و گفت: الحمدالله در این حوزه هم کارهای زیادی صورت گرفته و بسیاری از شهروندان بابت این نظافت و زیبایی تشکر می‌کنند.
ابوترابی با تاکید بر اینکه الان جمعیت بسیار زیادی از مسافران نوروزی به یزد سفر کرده‌اند خاطرنشان کرد: اکثر هتل‌ها، ‌اقامتگاه‌ها و بوم‌گردی‌های یزد به صورت کامل پر هستند و حتی بسیاری از آنها پیش از نوروز تکمیل ظرفیت شدند و از ظرفیت مدارس، ‌دانشگاه‌ها و مهمانسراهای ادارات هم استفاده شده است.
وی گفت: در دو روز گذشته بازدیدهایی از نقاط مختلف شهر به ویژه بافت تاریخی انجام دادم و استقبالی که امسال از شهر یزد مشاهده کردم به نظرم در سال‌های قبل بسیار کم‌نظیر بوده است.
عضو شورای اسلامی شهر میراث جهانی یزد ادامه داد: همچنان هم این روند در حال ادامه است و به حمدالله تمام مردم یزد هم در تلاش هستند که از این میهمانان در شان شهر یزد استقبال کنند.
ابوترابی تصریح کرد: این حضور به نظر می‌رسد که نسبت به سال‌های قبل با افزایش بسیار چشم‌گیری روبرو باشد و جمعیتی که امسال دیدیم را کمتر در سال‌های گذشته شاهد بودیم.
وی افزود: نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه شود این است که در بافت تاریخی هم اقدامات بسیار خاصی انجام شده و از شهروندان می‌خواهیم آنها هم از این امکانات ایجاد شده استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *