شهردار یزد:

نوروز متفاوتی خواهیم داشت

لینک کوتاه

شهردار یزد در آخرین جلسه ستاد تسهیلات نوروز ۱۴۰۳ شهرداری یزد در جمع مدیران شهرداری و تنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر، گفت: از مدتی پیش فعالیت های نوروزی همکاران مان در مناطق پنج گانه و سازمان های شهرداری آغاز شده است و بازدیدهای متعددی را در روزهای گذشته از سطح شهر یزد داشته ایم و این جلسه، آخرین ...

به گزارش طلوع یزد، ابوالقاسم محی الدینی با ابراز امیدواری از این که انشاالله اقدامات انجام شده توسط شهرداری مورد رضایت مردم عزیزمان قرار بگیرد، گفت: در حوزه های مختلفی کارهای متعددی انجام شد؛ از جمله در حوزه فرهنگی، در بلوار بسیج ” شاد راه نور” را داریم که در آن برنامه های متعدد فرهنگی، تفریحی و موزه زنده از ۲۸ اسفند شروع می شود و تا هفتم فروردین ۱۴۰۳ هم ادامه دارد.
شهردار یزد در مورد فضاسازی و زیباسازی بصری شهر یزد در ایام نوروز، گفت: در سطح شهر انجام گلکاری ها در حال اتمام است و تا ۲۶ اسفند هم تمام المان های نوروزی و گلجاها نصب می شود.
رئیس ستاد تسهیلات نوروزی شهرداری یزد در ادامه افزود: نورپردازی برخی از اماکن از جمله میدان امیرچقماق، مسجد جامع، بخشی از برج و باروی قدیم شهر، رواق های باغ دولت آباد و ساختمان شهرداری به اتمام رسیده و برخی دیگر تا ۲۸ اسفند به اتمام خواهد رسید و رونمایی می شود.
وی تقویت و رفع نواقص روشنایی های تقاطع ها را ضروری دانست و اظهار داشت: ۱۶ تقاطع و میدانی که نور کم و ضعیفی داشتند و یا با مشکلاتی مواجه بودند، روشن خواهد شد و تاکنون ۴ نقطه از این اماکن روشن شده و ظرف سه چهار روز آینده به طور کامل روشن خواهند شد.
شهردار یزد با بیان این که رصدهای مربوط به قبل از نوروز در حال انجام و اتمام می باشد، گفت: کشیک های نوروزی از ۲۵ اسفند تا ۲۰ فروردین برقرار می باشد و هر روز فعالیت هایی که باید انجام شود، توسط مجموعه بازرسی شهرداری رصد و پایش می شود و در صورت مشاهده هرگونه نقص تذکر داده شده و برطرف می شود.
محی الدینی افزود: شهرداری یزد در سه ورودی اصلی شهر از مسیرهای تهران، شیراز و کرمان ایستگاه های نوروزی را مستقر می کند که در این مکان ها، همکاران در شهرداری به راهنمایی و پاسخگویی مسافران پرداخته و نقشه در اختیار مسافران قرار می دهند و سامانه ای به مسافران معرفی می شود که می توانند مقاصد سفرشان را در سطح شهر انتخاب کنند.
شهردار یزد با اشاره به این که امسال اسفند پرکاری را اعم از برگزاری انتخابات و همچنین تدارک برنامه های ماه مبارک رمضان داشتیم، در خصوص برنامه های شاخص شهرداری برای استقبال از بهار قرآن و بهار طبیعت، گفت: از فعالیت شاخص شهرداری می توان به برنامه های فرهنگی” شاد راه نور” که برای اولین سال در پیاده راه های بلوار بسیج اجرا می شود، اشاره کرد، همچنین المان ها و نمادهای شهری خاصی که امسال اضافه می شود اعم از المان های پارچه ای و خاص، المان های ویژه رمضان که تعداد آن ها هم امسال افزایش پیدا کرده است و همچنین نورپردازی ها به خصوص نورپردازی میدان شهدای محراب که زیبایی خاصی را به این میدان خواهد داد.
محی الدینی با اظهار امیدواری کرد: با اقداماتی که مجموعه شهرداری در سطح شهر یزد انجام خواهند داد، بتواند نوروز خوبی و با نشاطی را برای همشهریان یزد و مهمانان عزیزمان رقم بزنیم و انشاالله امسال نوروز متفاوتی را پیش رو خواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *