صدور کیفرخواست برای 18 نفر از کارشناسان رسمی دادگستری

لینک کوتاه

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری استان یزد از صدور کیفرخواست برای 18 نفر از کارشناسان دادگستری خبر داد.

به گزارش طلوع یزد، مجید فرهمندزاده در این رابطه گفت: بر اساس گزارش اداره کل اطلاعات مبنی بر ارائه اظهار نظر خلاف واقع تعدادی از کارشناسان رسمی دادگستری در امور کشاورزی با موضوع اعتراض به آگهی تشخیص اراضی ملی، مراتب در دستور کار بررسی و پیگیری حفاظت و اطلاعات دادگستری قرار گرفت.
وی افزود: بر اساس تحقیقات و بررسی های به عمل آمده و البته اقاریر صریح متهمین، اتهام آنان محرز و پرونده پس از تفهیم اتهام با صدور قرار تأمین متناسب و صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری دو شهرستان ارجاع شد.
این مقام قضایی، با بیان اینکه کارشناس باید در برابر اظهار نظر خود پاسخگو باشد، تصریح کرد: کارشناسان رسمی در اظهار نظر های خود مسئولیت انتظامی، مدنی و بعضاً کیفری دارند فلذا باید در اظهارنظر های خود، دقت لازم را داشته و با بررسی واقعیات، مستندات و ادله اظهار نظر نمایند.
وی کارشناسی را به اندازه قضاوت مهم دانست و اظهار داشت: بسیاری از آراء قضایی مبتنی بر نظر کارشناسی می باشد و هرگونه اظهار نظر خلاف واقع می تواند در تصمیم قاضی و اجرای عدالت و احقاق حق خدشه وارد کند.
فرهمند زاده به اهمیت برخورد با هر گونه جرم و تخلف در دستگاه قضایی و نهادهای همزیست آن اشاره کرد و بیان داشت:‌ قاطبه جامعه کارشناسی، افرادی متعهد، پاک دست و پاک سرشت می باشند اما اگر معدود افرادی از هر طیف بخواهند با هرگونه سوء‌ جریان مالی و فساد به اعتبار سایر مجموعه ها لطمه وارد کنند، با آنان برخورد خواهد شد و شهروندان نیز می توانند از طریق سامانه 1580 و یا ستاد خبری حفاظت و اطلاعات در شناسایی افراد و جریانات مفسد همراهی و مراتب را اطلاع رسانی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *