رئیس مجمع نمایندگان استان یزد:

با راه اندازی پروژه رینگ شهری یزد تا سال آینده مشکل کیفیت آب حل می شود/ تمام ضایعاتی‌های شهر یزد به شهرک ضایعات منتقل شوند

لینک کوتاه

با راه اندازی پروژه رینگ شهری یزد تا سال آینده مشکل کیفیت آب حل می شود/ تمام ضایعاتی‌های شهر یزد به شهرک ضایعات منتقل شوند دکتر جوکار با بیان اینکه در صورت تامین اعتبار پروژه رینگ شهری یزد تا سال آینده مشکل کیفیت آب حل می شود، گفت: تمام ضایعاتی های شهر یزد به شهرک ضایعاتی ها منتقل شوند.

به گزارش طلوع یزد، با حضور دکتر جوکار نماینده مردم و همراهی جمعی از مسئولان استانی، مشکلات محلات کوی توحید و طالقانی یزد بررسی و جهت رفع آن تصمیم گیری شد.

درمانگاه نیمه ساز در محله، آسفالت معابر، وجود اتباع و مشکلات پیرامون آن، فاضلاب محله و عدم اتصال به شبکه، پل عابر پیاده، فضای سبز، رهاشدن زمین های وقفی، کیفیت پایین آب شرب و وجود واحدهای جمع آوری ضایعات از جمله مشکلات مطرح شده از سوی مردم و معتمدین محله حسن آباد بود.

دکتر جوکار در این جلسه با تاکید بر اینکه حضور مسئولان در محلات جهت بررسی میدانی مشکلات و تلاش جهت رفع آنها است، گفت: در این جلسات تنها به شنیدن صحبت ها و مصوبات اکتفا نمی کنیم بلکه باید این مصوبات از سوی نمایندگان و معتمدین محلات پیگیری و محقق شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه در ارائه خدمات سطح شهر یزدمجمع باید به عدالت رفتار شود، گفت: امروز شاهد برخی از مشکلات در خصوص ارائه خدمات به شهروندان در محلات هستیم که باید برای رفع آن تلاش کرد.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات بافت فرسوده و قدیمی در ارائه خدمات، اذعان داشت: در مناطق جدیدالاحداث فضاهای فرهنگی، ورزشی و آموزشی در نظر گرفته شده اما در بافت فرسوده و قدیمی مشکلاتی وجود دارد و باتوجه به پایین بودن این سرانه ها مردم مطالبات بحقی دارند که باید مشکلات این محلات نیز برطرف شود.

جوکار با اشاره به مشکلات کیفیت آب شرب در مناطق مختلف شهر یزد، اذعان داشت: تاکنون در بیش از 60 محله جهت بررسی میدانی مشکلات محلات حضور پیدا کردیم که یکی از مشکلات مطرح شده درخصوص کمیت و کیفیت آب بود. یکی از راه حل های این مسئله اجرای رینگ شهری یزد است که جهت اجرا شدن آن تا به حال جلسات متعددی برگزار و با بودجه های ملی و استانی، تسهیلات و وام، از 3 هزار میلیارد مورد نیاز جهت اجرای کامل طرح ، هزار میلیارد تومان آن تامین وتوسط شرکت آبفا عملیات اجرایی آن انجام شده است.

نماینده مردم با بیان اینکه با راه اندازی رینگ شهر یزد، کیفیت مناسب آب شرب در تمام منطق شهر در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و هیچ تفاوتی بین مردم محلات نخواهد بود، افزود: امیدواریم با تامین اعتبار لازم، در سال 1403 شاهد اجرای کامل پروژه رینگ شهری یزد و حل مشکل کیفیت آب مردم باشیم.

جوکار با بیان اینکه بیشترین اعتبارات در سال 1400 و 1401 مربوط به بحث آب در استان بوده است، افزود: دنبال توزیع آب با کیفیت یکسان در سطح شهر یزد هستیم تا هیچ فردی نسبت به این موضوع گلایه مند نباشد.

وی در خصوص مشکل وجود واحدهای جمع اوری ضایعات در سطح شهر و گلایه مندی مردم، گفت: در خصوص شهرک ضایعاتی ها و حضور آنها در این شهرک، باید زمانی مشخص شود تا شاهد انتقال تمام ضایعاتی های شهر یزد به مکان اختصاص یافته، باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد اظهار داشت: امیدواریم در شش ماهه دوم سال 1403 تمام واحدهای ضایعاتی سطح شهر یزد به شهرک اختصاص یافته برای این منظور انتقال یابند و شاهد حضور ضایعاتی ها در سطح شهر نباشیم.

لازم به ذکر است؛ تحویل زمین چمن مصنوعی تا پایان سال و بهسازی سالن ورزشی محل تا هفته آینده توسط اداره کل ورزش و جوانان، رفع مشکل شبکه فاضلاب محله حسن آباد توسط شرکت آبفا، انتقال واحدهای جمع اوری ضایعات محله به شهرک، اصلاح روشنایی محله توسط برق منطقه ای، طراحی واصلاح میدان و بلوار امام رضا(ع) ورودی خیابان امام حسن مجتبی (ع)توسط شهرداری، راه اندازی درمانگاه محله حسن آباد توسط دانشگاه علوم پزشکی از جمله مصوبات این جلسه بود.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *