رئیس جمهور:

«شورای عالی جوانان» به «شورای عالی جوانان و نوجوانان» تبدیل شود.

لینک کوتاه

رئیس جمهور در این جلسه ضمن گرامیداشت روز نوجوان و روز دانش‌آموز «شناخت کشور و نیازهای آن» را از مهم‌ترین رسالت نخبگان و از جمله نخبگان نوجوان و اولین گام در مسیر ایفای نقش اجتماعی دانست و تصریح کرد: نخبگان باید با عشق به وطن، استعدادها و توانمندی‌های خدادادی خود را برای رفع نیازهای جامعه به کار گیرن...

به گزارش طلوع یزد، رئیس جمهور در این جلسه ضمن گرامیداشت روز نوجوان و روز دانش‌آموز «شناخت کشور و نیازهای آن» را از مهم‌ترین رسالت نخبگان و از جمله نخبگان نوجوان و اولین گام در مسیر ایفای نقش اجتماعی دانست و تصریح کرد: نخبگان باید با عشق به وطن، استعدادها و توانمندی‌های خدادادی خود را برای رفع نیازهای جامعه به کار گیرند.

دکتر رئیسی استفاده از ظرفیت‌ نوجوانان در دیپلماسی عمومی را در تبیین دستاوردها و پیشرفت‌های کشورمان برای جوانان منطقه و کشورهای همسو و همچنین رفع شبهات نسبت به جمهوری اسلامی ایران موثر و مهم دانست و از دستگاه‌های مسئول خواست با تمهید، زمینه‌های لازم نوجوانان را در ایفای این نقش مهم یاری کنند.

رئیس جمهور، نخبگان کشور را ذخیره‌ی مهم جامعه و موتور پیشران توسعه کشور دانست و افزود: در شرایط فعلی که دشمن با تمام توان بدنبال ناامید کردن مردم نسبت به آینده کشور است، تزریق امید به جامعه از مهم‌ترین نقش‌های اجتماعی نخبگان است.

دکتر رئیسی در بخش دیگری از سخنانش از دبیر شورای‌عالی جوانان خواست تمهیدی اتخاذ کند که این شورا به شورای‌عالی جوانان و نوجوانان تبدیل و به‌عنوان مرکز فکری و اندیشه‌ای جوانان و نوجوانان کشور بتواند از ظرفیت‌ فکری نوجوانان نیز بهره‌مند شود.

بکارگیری ظرفیت واحدهای صنعتی برای مهارت‌افزایی همه دانش‌آموزان درکنار تجهیز هنرستان‌ها، کمک به تحصیل دانش‌آموزان ورزشکار از طریق استفاده از امکان تحصیل از راه دور برای آن دسته از دانش‌آموزانی که در عرصه ورزش قهرمانی فعالیت کرده و مجبورند در اردوهای ورزشی حضور داشته باشند نیز از جمله تاکیدات رئیس جمهور درجلسه امروز با نوجوانان نخبه بود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *