دکتر جوکار:

شهرک مهارت در یزد ایجاد شود/ آموزش های مهارتی نو و جدید به نسل جوان ارائه شود

لینک کوتاه
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد

شهرک مهارت در یزد ایجاد شود/ آموزش های مهارتی نو و جدید به نسل جوان ارائه شود نماینده مردم شریف یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس با تاکید بر ایجاد شهرک مهارت در یزد، گفت: اگر بخواهیم فضای مجازی به فضای کار تبدیل شود در وهله اول باید آموزش های مهارتی نو و جدید به نسل جوان ارائه شود.

به گزارش طلوع یزد، اعضای مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای استان یزد امروز یکشنبه 5 شهریورماه با حضور در دفتر دکتر جوکار به بیان گزارش عملکرد و مشکلات این مجموعه پرداختند.

دکتر جوکار در این نشست با بیان اینکه خیرین پشتوانه عظیمی در کشور هستند، عنوان کرد: خیرین ما در همه حوزه ها با هدف رفع مشکلات مردم ورود پیدا کرده اند و اقدامات ارزنده بسیاری انجام داده اند که جای بسی تقدیر و تشکر دارد.
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به اینکه مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای می تواند ظرفیت های خوبی برای آموزش های مهارتی ایجاد کند، گفت: بازار کسب و کار بسیار مهم است و ارائه آموزش های مهارتی به نسل جوان می تواند بر آینده‌ی شخص و جامعه اثربخش باشد.

وی در خصوص نحوه فعالیت مجمع خیرین توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای استان، گفت: فعالیت ها و اهداف این مجمع باید شفاف و به صورت مکتوب قابل ارائه باشد تا همه در جریان اقدامات این مجمع قرار گیرند.

نماینده مردم با تاکید بر بحث استعدادیابی، اظهار داشت: هر فردی استعداد انجام هر کاری را ندارد و اگر در کنار بحث آموزش فنی و حرفه ای، استعدادیابی نیز مورد توجه قرار گیرد قطعا خروجی بهتری خواهد داشت. اگر علاقه و استعداد با یکدیگر ممزوج شوند، فرد در انجام امور و پیشرفت در آن حوزه شغلی بسیار موفق تر عمل خواهد کرد.

جوکار با اشاره به اینکه آموزش های فنی و حرفه ای در نهایت باید تبدیل به کسب و کار برای افراد شود، افزود: برای ارائه راهکاری مهارتی به افراد ابتدا باید پیش زمینه هایی همچون مشاوره، راهنمایی، ارزیابی و شناسایی توانمندی و ظرفیت و در ادامه برای اشتغال آفرینی باید تسهیلات قرض الحسنه فراهم نمود.

وی راه اندازی شهرک مهارت را در یزد بسیار اثربخش دانست و اظهار داشت: با توجه به جمعیت انبوه در شهرستان یزد، راه اندازی این شهرک بسیار مفید خواهد بود که در این خصوص نیز باید فضاهای مورد نیاز و مکان یابی به درستی انجام گیرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به اینکه اگر بخواهیم فضای مجازی به فضای کار تبدیل شود در وهله اول باید آموزش های مهارتی نو و جدید به نسل جوان ارائه شود، عنوان کرد: فضای مجازی بیشتر در جامعه ما به یک فضای تفریحی و سرگرمی تبدیل شده در صورتی که افراد بسیاری از این فضا درآمدزایی دارند که نیاز است در این خصوص برنامه ریزی شود تا بتوان از آن به بهترین شکل ممکن بهره برد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *