کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه در یزد برگزار شد

لینک کوتاه

با حضور معاون حقوق عامه دادستان عمومی و انقلاب یزد و نمایندگان اداره اطلاعات و سازمان بازرسی و مسئولین اداره کل منابع طبیعی، کارگروه نظارت و پیگیری حقوق عامه یزد برگزار شد.

به گزارش طلوع یزد، حمیدرضا جعفری در این جلسه که به میزبانی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری برگزار شد، با اشاره به ماده ۴ قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن و بند ۷ دستورالعمل شماره۲۰۸۲۳/۵/۹۴مورخ ۴/۸/۱۳۹۴ سازمان منابع طبیعی تاکید کرد: در خصوص اراضی ملی فاقد تصرف واقع در محدوده روستاها انتقال اسناد مالکیت از اداره کل منابع طبیعی استان یزد به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یزد به قید فوریت انجام شود تا زمینه استفاده از این اراضی جهت اجرای طرح های توسعه ای و خدماتی و رفاهی روستاها با رعایت ضوابط قانونی فراهم گردد.
وی تصریح کرد: در خصوص اراضی دارای تصرفات واقع در محدوده روستاها که ملی هستند اداره کل منابع طبیعی پس از طرح دعوی خلع ید و قلع و قمع بنا و اجرای احکام صادره، فورا تحویل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نماید و اسناد مالکیت آن نیز منتقل گردد.
این مقام قضایی در خصوص تصرفات بسیار قدیمی در محدوده روستاها که بنا و مستحدثات مسکونی دارد نیز گفت: به جهت رعایت احوال روستاییان بومی ساکن و شرایط امنیتی و اجتماعی کشور، امکان خرید زمین توسط متصرفان مسکونی از بنیاد مسکن با نرخ کارشناسی وجود دارد؛ لذا لازم است اسناد مالکیت از منابع طبیعی به بنیاد مسکن انتقال گردد.
معاون حقوق عامه دادستان با اشاره به اجرای قانون حدنگار در خصوص تعارضات نقشه های کاداستر اراضی ملی با اسناد مالکیتی که سابقا در خصوص اراضی مسکونی و باغی اشخاص صادر شده ابراز داشت: کمیته ممیزی اداره کل منابع طبیعی استان موضوع تعارض نقشه های کاداستر با اسناد مالکیتی سابق را مورد بازنگری قرار دهد و تصمیم کمیته ممیزی را با رعایت و لحاظ اعتبار پاسخ استعلامات سابق و حفظ حقوق مکتسبه اشخاص به اداره کل ثبت اسناد و املاک اعلام و ارسال نماید تا در اصلاح اسناد مورد لحاظ قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *