جلوگیری از تخلفات اراضی با رصد ماهواره‌ای پنجره زمین

لینک کوتاه

نشست خبری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه با اصحاب مطبوعات برگزار گردید .

به گزارش طلوع یزد،در این نشست محمد حسین رحیمی زاده ، یزد را به عنوان پنجمین پنجره واحد زمین در کشور معرفی و اضافه کرد که این پنجره می تواند با کمک ماهواره‌های مستقر شده تغییرات فیزیکی را بر روی زمین‌های با کاربری مختلف به صورت هوشمند رصد و به موقع از تخلف‌های ارتکابی در زمینه‌های مختلف اعم از زمین خواری ، تعدی به اراضی ملی و طبیعی جلوگیری نماید .
در ادامه وی این سامانه را شامل دو بخش برآورد کرد که بخش اول برای پایش زمین بوده و با کوچک‌ترین تغییر در محدوده اراضی و زمین‌ها اطلاعات مربوطه به سازمان ذیربط منعکس و بلافاصله از تصرفات و بروز تخلفات در این موارد جلوگیری می گردد .
در بخش دوم متقاضیان می توانند با ورود در این سامانه تقاضاها و موارد مورد نیاز خود را مطرح و پیگیری نمایند .
دبیرخانه اصلی این واحد اداره کل منابع طبیعی استان خواهد بود و دستگاه‌های قضایی در کنار اداره کل اطلاعات ، معاونت عمرانی استانداری و اداره بازرسی نظارت کامل را در این باره خواهند داشت و با کنترل‌های مستمر و جانبی نسبت به تغییرات در محدوده زمین‌های مختلف اشراف کامل را خواهند داشت و چنانچه اداره یا سازمانی کوتاهی نماید به عنوان ترک فعل قابل پیگیری خواهند بود وی همچنین اضافه کرد با احداث و تکمیل نهایی این سامانه بیش از ۲۰ عنوان مجرمانه پیشگیری و از ورود پرونده‌های ذی‌ربط در تشکیلات قضایی جلوگیری خواهد شد .
وی درادامه صحبت هایش ، از اعزام خانم‌های قاضی و مشاور در قوه قضاییه به مدارس دخترانه ، برای ارشاد و آگاهی بخشی نسبت به آسیب‌های اجتماعی و توجیه دانش آموزان خبر داد .
وی همچنین اضافه کرد که حضور این خانم‌ها که از وجهه شخصیتی مناسبی برخوردار و افراد تحصیل کرده هستند می توانند به عنوان الگویی مناسب و موفق برای دختران جوان دبیرستانی مطرح گردند
در انتها وی به توانمندی گسترده سامانه سجام اشاره و آن را از امکانات خوب قوه قضاییه در رابطه با امکان اطلاع رسانی افراد و شهروندان به قوه قضاییه برآورد کرد که نقش مهمی را در پیشگیری از جرایم در سطح استان به عهده دارد .
در همین ارتباط وی از کلیه شهروندان خواست تا هرگونه اطلاع از عملکردهای مجرمانه را توسط این سامانه به اطلاع دستگاه های قوه قضاییه برسانند تا بصورت ویژه و در لحظه از وقوع جرم های مختلف جلو گیری گردد.
وی همچنین خاطر نشان کرد که هویت کلیه افراد در این ارتباط محرمانه خواهد بود .

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *