معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت عنوان کرد:

تلاش وزارت بهداشت برای تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی ۸۹ روزه و طرحی دوران کرونا

لینک کوتاه

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت با اشاره به طی شدن مراحل نهایی طرح ساماندهی نیروهای دولت در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: وزارت بهداشت با جدیّت به دنبال تبدیل وضعیت نیروهای شاغل در دوران کرونا به‌ خصوص نیروهای طرحی، در قالب طرح ساماندهی کارکنان دولت است.

به گزارش طلوع یزد، دکتر بهروز رحیمی، در جمع معاونان توسعه مدیریت و منابع دانشگاه های علوم پزشکی حاضر در دوره پودمانی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی کشور، ضمن اشاره به تأثیرات مثبت این دوره‌ ها در ارتقای سطح مدیریت دانش معاونان توسعه و تحول محاسبات ذهنی مدیران، خاطرنشان کرد: مهمترین مهارت مدیریت، آرام ماندن در سختی ‌ها و تهدیدها است.

تأکید بر اهمیت سرمایه‌ های انسانی وزارت بهداشت

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، نیروهای شرکتی و ۸۹ روزه را بخشی از سرمایه ‌های انسانی ارزشمند وزارت بهداشت دانست و با بیان اینکه این نیروها نباید تعدیل شوند، بر حفظ و ماندگاری آنان تأکید کرد.

دکتر رحیمی در ادامه با اشاره به جانفشانی‌ های نیروهای شاغل در دوران کرونا، به برنامه‌ های وزارت بهداشت برای جبران زحمات آنان اشاره کرد.
وی با اشاره به طی شدن مراحل نهایی طرح ساماندهی نیروهای دولت در مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: وزارت بهداشت با جدیّت به دنبال تبدیل وضعیت نیروهای شاغل در دوران کرونا به‌ خصوص نیروهای طرحی، در قالب طرح ساماندهی کارکنان دولت است.

دکتر رحیمی با تأکید بر اهمیت سرمایه‌ های انسانی وزارت بهداشت، از معاونان توسعه خواست که نگاه ویژه‌ ای به رفاهیات کارکنان داشته باشند.

وی بر لزوم تغییرات و اصلاحات در فرآیندهای مختلف مدیریتی تاکید کرد و اظهار داشت: در مدیریت نباید بنده عادت‌ ها شد، بلکه باید با آغوش باز از تغییرات استقبال کرد و مدیران باید ضمن امیدواری به آینده، منعطف و منسجم تصمیم گیری کنند.

دکتر رحیمی از یادگیری و خرد جمعی به ‌عنوان عاملی برای تبدیل دانایی به توانایی یاد کرد و گفت: استفاده زنجیره وار از تجارب مدیریتی موفق موجب ایجاد حلقه‌ های توانایی و اعتمادبه‌ نفس و عزت‌ نفس مدیریتی خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اعداد و کمیّت‌ ها را بخش کوچکی از موجودیت مدیریت دانست و گفت: در مدیریت کیفیت ‌ها تعیین‌ کننده هستند که لازمه آن مدیریت منطبق بر آموزش و آموزش منطبق بر مهارت است.

وی، کار تیمی و تعامل تجربه و جوانی را از مؤلفه‌ های موفقیت عنوان کرد و گفت: باور کردن و میدان دادن به جوانان در کنار آموزش، باعث ایجاد انرژی مضاعف در عملکرد تیم‌ های مدیریتی و نیل به موفقیت خواهد شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت تصریح کرد: ماهیت مدیریت، انسانیت است و انسانیت مبتنی بر اخلاق است و مدیریت بر انسان‌ ها، بدون رعایت اخلاق، ارزشی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *