تجلیل از دانش آموزان نخبه قرآنی استان

لینک کوتاه

در مراسمی با حضور استاندار از دانش آموزان نخبه قرآنی استان تجلیل شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد؛”مهران فاطمی” استاندار یزد، شامگاه شنبه، ۳۰ مهرماه در این مراسم گفت: قرآن و عترت دو یادگاری هستند که پیامبر گرامی اسلام در بین ما به یادگار گذاشتند و همواره بر این دو امر مهم تأکید و سفارش ویژه داشتند.

وی خطاب به این دانش‌آموزان گفت: شما بهترین عامل برای سفارش پیامبر هستید چرا که در روایتی داریم «هر جوان مؤمنى که در جوانى قرآن تلاوت کند، قرآن با گوشت و خونش مى‌آمیزد و خداوند عزّوجل او را با فرشتگان بزرگوار و نیک قرار مى‌دهد و قرآن نگهبان او در روز قیامت خواهد بود.»
استاندار یزد افزود: علی رغم همه تلاش‌ها در حوزه قرآن، عترت و نماز اما هنوز جای کار بسیار است و راه بسیاری داریم تا به آن قله و آرمان‌های مدنظر برسیم.
وی با تأکید بر برگزاری این گونه جلسات در استان گفت: از معلمان نمونه در امر تعیلم و تربیت همواره تجلیل شده ولی کمتر به اساتید قرآن، مربیان و فرهنگیان فعال که در این حوزه تلاش می‌کنند در سطح مدیریت ارشد استان توجه شده است.
فاطمی ادامه داد: هنگامی که جلسه‌ای خاص قرآن و تجلیل از دانش آموزان فعال در حوزه قرآن، عترت و نماز برگزار می‌شود پیامی دارد که به کل بدنه وارد می‌شود و آن این است که این قشر باید مورد توجه ویژه قرار گیرند.

فاطمی با تاکید بر جذب نخبگان به بدنه ادارات گفت: در زمینه جذب نخبگان قرآنی به بدنه ادارات آمادگی لازم را داریم و البته دانش‌آموزان قرآنی که در بدنه آموزش و پرورش ارتقا یافته و از این بدنه فارغ‌التحصیل می‌شوند، باید زمینه اتصال آنها با مدارس برقرار شود.

محمدکاظم رحیمی‌نژاد، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد هم در این مراسم گفت: چهلمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان سراسر کشور در دو بخش آوایی در رشته‌های قرائت تحقیق و ترتیل، اذان، مداحی، حفظ عمومی و ویژه و بخش پژوهشی در رشته‌های تفسیر، صحیفه سجادیه، نهج‌البلاغه، احکام و انشای نماز برگزار شد.

وی ادامه داد: در سطح استان و در این دوره از مسابقات ۳۴ هزار نفر از دانش‌آموزان در مرحله اول شرکت کردند که مسابقات در سطح آموزشگاه و سپس برترین‌ها در شهرستان‌ها و نواحی به رقابت می‌پردازند و برگزیدگان به مرحله استانی و کشوری راه خواهند یافت.
رحیمی نژاد افزود: در مرحله کشوری این دوره از مسابقات ۱۹ نفر از دانش آموزان استان توانستند صاحب رتبه‌های برتر شوند و لذا استان یزد رتبه ششم کشوری در بین استان‌های کشور را کسب کرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به تجلیل از نخبگان قرآنی گفت: تلاش می‌کنیم برنامه تجلیل از برگزیدگان کشوری مسابقات فرهنگی و هنری نیز با حضور استاندار محترم برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *