کمبود معلم در یزد از طریق دانشگاه فرهنگیان و بازنشستگان جبران شد

لینک کوتاه
کمبود معلمین استان یزد

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد با اشاره به بازگشایی مدارس در اول مهرماه گفت: کمبود معلم در این استان از طریق دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان و بازنشستگان جبران شده است.

به گزارش طلوع یزد به نقل از ایرنا، محمدکاظم رحیمی نژاد افزود: حدود یکهزار دانشجو معلم، امسال فارغ‌التحصیل شدند که در سال تحصیلی جدید وارد مدرسه می شوند و بخشی عمده ای از کمبود نیرو از این طریق جبران شده و همچنین از توان بازنشستگان هم در این زمینه بهره گرفته شده است.

رحیمی نژاد ادامه داد: اگر باز هم مشکلی در زمینه کمبود معلم در بخشی از مناطق استان هم وجود داشته باشد از دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان ورودی سال ۹۸ استفاده می شود.

وی اضافه کرد:با توجه به اقدامات انجام شده برای کمبود نیروی انسانی ، نگرانی ما در این زمینه به حداقل رسیده است و امیدواریم سال تحصیلی جدید را با تامین فضای مناسب و معلم آغاز کنیم.

وی تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید ۲۸۲ هزار دانش آموز استان راهی کلاس درس می شوند که ۱۶ هزار فرهنگی تعلیم و تربیت این تعداد دانش آموز را عهده دار هستند.

رحیمی نژاد گفت: امیدواریم معلمان ، مدیران مدارس ، ادارات و نواحی برنامه ریزی های لازم را انجام دهند تا بتوانیم با شرایط مطلوب سال تحصیلی جدید را آغاز کنیم.

وی در مورد لباس فرم مدارس هم گفت: پیش از این هماهنگی لازم انجام شده و مدارس با موسسات تولیدی و شرکت های مربوطه قرارداد منعقد کردند و در این زمینه مشکلی وجود ندارد ضمن اینکه دانش آموزان می توانند از لباس فرم سال قبل خود استفاده کنند و اصرار بر فرم جدید نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: برخی از خانواده ها هنوز اقدام به ثبت نام فرزندان خود نکردند به همین دلیل هنوز کلاس بندی ها انجام نشده از اولیا دانش آموزان انتظار است در روزهای باقی مانده نسبت به ثبت نام به ویژه دانش آموزان پایه های اول ابتدایی ، هفتم و دهم اقدام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *