«قاصدک های سرخ» روایت زندگی شهید 15 ساله یزدی

لینک کوتاه

مستند اول «قاصدک های سرخ» که به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد در حال تهیه است در نیمه خرداد اکران می شود.

به گزارش  طلوع یزد به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد؛ علیرضا ثواچه با بیان این خبر افزود: «مستند قاصدک های سرخ » به زندگی شهید 15 ساله ، سیدجمال میرباقری از شهدای واقعه محرم62 کردستان و دوست شهیدش منصور(محمود)دهقانپور می پردازد.

وی ادامه داد: از سال گذشته ساخت سه مستند در خصوص شهدای واقعه کردستان محرم سال ۱۳۶۲ در دستور کار اداره گردشگری سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد قرار گرفت که قرارداد ساخت مستند اول با عنوان «قاصدک های سرخ» منعقد و مراحل تولید آغاز شد.

ثواچه با اشاره به مراحل پایانی ساخت مستند اول اظهار داشت: تصویر برداری ها انجام شده و تولید اثر به روزهای پایانی رسیده که امیدواریم بتوانیم رونمایی و اکران این مستند را سوم خرداد و در سالروز آزادسازی خرمشهر یا ۱۵ خرداد داشته باشیم.

مدیر اداره گردشگری سازمان از ساخت دو مستند دیگر در ماه های پیش رو خبر داد و گفت: با توجه به اینکه تهیه کنندگی پروژه بر عهده سازمان است به اتفاق ریاست سازمان جهت عرض خداقوت در محل تصویر برداری حاضر شده و با عوامل پشت صحنه دیدار کردیم .

گفتنی است بالغ بر ۷۰ نفر در تولید مستند «قاصدک های سرخ» مشارکت دارند و کارگردانی آن به عهده مصطفی ملاحسینی است.

محمد رضا امیرخانی بازیگر پرآوازه و پیشکسوت استان نیز در این مستند به عنوان پدر شهید ایفای نقش می کند

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *