شهردار یزد خبر داد:

افزایش ۷ برابری ظرفیت بازارچه‌های محصولات کسب و کار خانگی در یزد / توسعه کسب و کارهای خانگی و اشتغال زنان سرپرست خانوار در اولویت برنامه‌های خیری شهرداری یزد

لینک کوتاه

شهردار شهر دارالعباده یزد از افزایش نزدیک به هفت برابری ظرفیت بازارچه‌های محصولات کسب و کارهای خانگی در یزد خبر داد و گفت: یکی از اولیت‌های اصلی شهرداری در جلب مشارکت خیران، توسعه کسب و کارهای خانگی و اشتغال زنان سرپرست خانوار است.

به گزارش طلوع یزد، ابوالقاسم محی الدینی با اشاره به اینکه جلب مشارکت مردم در تمامی حوزه‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اظهار کرد: در حوزه مدیریت شهر هم تا زمانی که مشارکت مردم وجود نداشته باشد نمی‌توان انتظار کسب نتیجه بسیار خوب داشت.
وی با اشاره به فعالیت مجمع خیرین شهرساز یزد خاطرنشان کرد: در بحث مشارکت‌ها و فعالیت خیرین شهرساز کار را با یک نگاه شروع کردیم و آن اینکه این شهر را گذشتگان ما و خود مردم ساختند و برای آینده آن هم مردم باید مشارکت داشته باشند و ما به عنوان شهرداری تنها مداخلات کوچکی می‌توانیم داشته باشیم.
شهردار یزد افزود: تمام آن چیزی که در شهرها در حال رخ دادن است، در واقع از محل درآمدهای خود مردم است و اتفاقاتی هم که در گذشته برای این شهر به وقوع پیوسته و تاسیساتی که به وجود آمده از جمله آب انبارها، درمانگاه‌ها، خانه‌های امور خیریه و … توسط مردم ساخته شده و خیلی از آنها برای خدمات مختلف وقف شده است.
محی الدینی تصریح کرد: با این نگاه از سال گذشته تاکنون توانستیم برخی اقدامات خوب و مناسب را ایجاد کنیم که همین موارد برای شهر نتایج خوبی را به دنبال داشته است.
وی در ارتباط با این اقدامات گفت: در خیرآباد ورزشگاهی را با اعتبارات خیری ساختیم و اتفاقات ریز و درشت دیگری هم در زمینه نمازخانه‌ها، بوستان‌ها و برخی زیرساخت‌ها و امکانات دیگر با مشارکت خیرین انجام گرفت.
شهردار یزد بیان کرد: در حال حاضر هم برنامه ریزی بر روی چند موضوع مشخص متمرکز شده که یکی از این موارد، توسعه اشتغال‌های خانگی است به گونه‌ای که ما در ابتدای کار در بازارچه‌های ایجاد شده نزدیک به ۶۰ میز داشتیم ولی الان با گسترش این بازارچه‌ها، بالغ بر ۴۰۰ میز برای عرضه محصولات کسب و کارهای خانگی در سطح شهر داریم.
محی الدینی افزود: اخیرا هم در تهران با چند نفر از خیرین یزدی صحبت کردیم و مقرر شد که چند مورد دیگر آماده شود و به ویژه برای زنان سرپرست خانوار که منتظر اشتغال هستند، دستگاه‌های چرخ خیاطی، دارهای قالی بافی و دستگاه‌های شربافی تامین و در اختیار آنها قرار گیرد تا برای توانمند شدن این زنان سرپرست خانوار استفاده شود.
وی افزود: حتی یکی از خیرین محترم هم اعلام آمادگی کرد که نقدینگی اولیه مورد نیاز این افراد را در اختیار آنها قرار دهد تا بتوانند بدون مشکل کار خود را آغاز کرده و به درآمد برسند.
شهردار یزد افزود: یکی از موضوعات بسیار مهمی که ما به دنبال آن هستیم، اشتغال برای این قشر است و اعتقاد داریم که اگر اشتغال زنان سرپرست خانوار ایجاد شود و برخی اتفاقات دیگری که به دنبال آن هستیم رخ دهد خیلی از مشکلات و آسیب‌ها را نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *