استاندار یزد مطرح کرد؛

رصد روزانه بازار در در شهرستان ها توسط فرمانداران/ پیگیری تسهیل در واردات گوشت و تشدید نظارت بر بازار/ برنامه ریزی به منظور تامین اقلام ضروری ایام ماه مبارک رمضان و عید نوروز

لینک کوتاه

استاندار یزد گفت: برنامه ریزی ها و اقدامات لازم جهت تامین میوه و گوشت شب عید و ماه مبارک رمضان صورت گیرد.

به گزارش طلوع یزد به نقل از  روابط عمومی استانداری یزد، نشست کارگروه تنظیم بازار استان یزد به ریاست استاندار و به منظور بررسی “وضعیت بازار شهرستان تفت و نیز آخرین وضعیت اقلام اساسی و تنظیم بازار و اقدامات صورت گرفته جهت تامین و توزیع گوشت قرمز استان” برگزار شد.

استاندار یزد در این نشست، با اشاره به نوسانات نرخ گوشت قرمز در برخی مناطق استان گفت: با توجه به عدم پرورش دام مورد نیاز در استان و وابستگی بازار به دام های وارداتی، شرایط استان در این حوزه نسبت به سایر استان ها شکننده است‌.

وی با بیان اینکه بخشی از مسائل مربوط به بازار گوشت قرمز استان قابل مدیریت است، اظهارداشت: در این راستا جلسه ای فوق العاده جهت تصمیم گیری در زمینه های تسهیل در واردات گوشت، نحوه توزیع آن و تشدید نظارت بر بازار برگزار و پیگیری های مستمر جهت بازگشت آرامش به بازار گوشت صورت گیرد.

مهران فاطمی در ادامه به وضعیت بازار گوشت مرغ در استان اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به سرمایه گذاری های خوب استان در حوزه مرغ و خودکفایی استان در این حوزه، نوسانات نرخ گوشت مرغ در استان کمتر است.

عالی ترین مقام اجرایی استان در ادامه بر برنامه ریزی و انجام اقدامات لازم جهت تامین میوه و گوشت شب عید و ماه مبارک رمضان تاکید کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مسائل مربوط به آرد شهرستان ها، خطاب به دستگاه های مربوطه گفت: سهمیه آرد شهرستان ها متناسب با جمعیت ساکن و شناور آن، اختصاص یابد تا با مدیریت فرمانداران، دغدغه های این حوزه به حداقل کاهش یابد.

استاندار یزد با بیان اینکه فرمانداران مسائل مربوط به حوزه تنظیم بازار را به صورت روزانه رصد و اقدامات لازم را سامان دهند، گفت: فرمانداران بلافاصله پس از مشاهده قیمت نامتعارف اقلام در شهرستان ها، به مسئله ورود و برای آن تصمیم گیری کنند‌.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *