در بازدید خبرنگاران از اقدامات شهرداری منطقه ۴ یزد مطرح شد؛

تحقق 70 درصدی بودجه منطقه چهار شهرداری یزد تاکنون

لینک کوتاه

مدیر شهرداری منطقه چهار یزد در جریان بازدید اصحاب رسانه از اقدامات شهرداری در این منطقه از شهر اظهار کرد: بودجه امسال منطقه چهار شهرداری یزد ۲۰۰ میلیارد تومان اعم از بودجه‌های عمرانی و جاری، خدماتی و غیره بوده است که ۷۰ درصد آن تحقق یافته و در همین راستان نیز بیش از ۹۵ درصد تعهدات شهرداری نیز به شهر...

به گزارش طلوع یزد، «سید ابوالفضل کشفی» مدیر شهرداری منطقه چهار یزد اظهار کرد: منطقه چهار شهرداری یزد که در شمال غرب و غرب یزد واقع شده در وسعت دو هزار و ۱۰۰ هکتار شامل بافت جدید، بافت قدیم و تک بناهای تاریخی و محلاتی که جنب‌وجوش در آن‌ها به‌شدت جریان دارد.

وی این منطقه را با جمعیت ۱۳۰ هزار نفر جمعیت، ناحیه‌ای بزرگ هم وسعت و هم جهعیت با برخی از شهرستان‌های استان یزد دانست که مناطق آزاد شهر، پردیسان، عسکریه، محله قدیمی خیرآباد، کوی حجت، کوی امیر المؤمنین و قسمتی از محله خرمشاد و ساکنان باغ بزرگ شهر در بلوارهای ۱۷ شهریور، شهید عابدی، شهید خلیل حسن بیگی و خیابان آذر یزدی را بر می‌گیرد.

کشفی اهتمام به مناطق حاشیه این منطقه که بخشهایی از آن با شهر شاهدیه نیز هم مرز است را مورد اهتمام خواند و در بازدید از طرح اصلاح دسترسی‌ها به دانشگاه پیام نور و حوزه علمیه حضرت زینب(س) در حاشیه این منطقه، گفت: پیش‌بینی می‌شود برای سال‌های آینده در حریم شهر براساس زمینه‌های رشد شهر و کاربری‌های این منطقه که بیشتر جنبه آموزشی و فرهنگی دارد، حداقل ارتباطات و دسترسی جاده‌ای به همه دانشجویان فراهم شود.

وی در این باره از تعریض باند و دو هزار و ۵۰۰ متر جدول‌گذاری و آسفالت معابر این منطقه با اعتباری معادل دو میلیارد تومان خبر داد و ابراز امیدواری کرد که این طرح تا یک ماه آینده آماده بهره‌برداری شود.

کشفی در بازدید از طرح بلوار حضرت خدیجه که ابتدای سه راه آبنما تا بلوار خلیل حسن بیگی ادامه دارد، گفت: فاز اول این معبر با محوریت پیاده محوری اجرا شده و ضمن اقدامات صورت گرفته در جهت دفع آبهای سطحی، ساخت مخزن آب با هدف جداسازی اب ابیاری فضای سبز در این معبر در حال انجام است.

به گفته وی، مخزن ایجاد شده در این معبر که ۱۲۰ متر مکعب ظرفیت دارد با اعتبار ۱۲ میلیارد ریال شامل خاک‌برداری، اجرای فونداسیون، آرماتور بندی، نصب مخزن، لوله گذاری و تاسیسات فنی با پیشرفت ۳۰ درصد در حال اجراست و تا ۴۰ روز آینده اماده بهره برداری می‌شود.

وی یکی دیگر از اقدامات شهرداری را بازپیرایی بوستان‌های موجود در منطقه ذکر کرد و از جمله این طرح‌ها که مورد بازدید خبرنگاران قرار گرفت را مربوط به پارک لاله با قدمت ۲۵ سال ذکر و تصریح کرد: این بوستان سه هزار متر مربع مساحت دارد که با اعتبار ۱۰ میلیارد ریال در قالب تخریب موزاییک‌های فرسوده، آجرچینی و شن ریزی و نصب مبلمان و روشنایی درحال اجراست.

مدیر شهرداری منطقه چهار یزد از اتمام فاز اول بازپیرایی این بوستان تا یک ماه آینده خبر داد و ابراز امیدواری کرد که فاز دوم این بوستان نیز تا پایان سال بازپیرایی شود.

وی بازپیرایی پارک‌های محلی را بر اساس درخواست‌های محلی و به منظور بهره‌مندی مردم و پیشگیری از استفاده نامناسب از این مکان‌ها ذکر کرد.

وی با بیان این که ۹۰ میلیارد تومان از اعتبارات شهرداری صرف تملک اراضی در مسیر معابر شده است، گفت: خوشبختانه با تملک ۲۵ میلیارد تومانی معابر در مسیر فاز اول ۳۰ متری برازنده مقدم(شهدای خیراباد)، ادامه‌ی این معبر به زودی زیرسازی و آسفالت و به بلوار شهید موحدین متصل خواهد شد.

وی در مورد بلوار شهید موحدین نیز گفت: ساماندهی ادامه این بلوار تا کمربندی یزد به طول هزار متر و عرض ۵۰ متر تاکنون ۳۰ درصد تملک شده ولی نیازمند ۳۵ هزار متر آزادسازی دیگر است که تحقق آن در حال حاضر ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که در توان شهرداری نیست. لذا امیدواریم با همکاری استان و تکمیل طرح، شاهد کاهش بار ترافیکی منطقه آزادشهر باشیم.

بازدید خبرنگاران از یادمان شهید گمنام آزادشهر واقع در پارک بزرگ این منطقه یکی از این برنامه بود. یادمان این شهید گمنام به مساحت ۱۰۰ مترمربع با اعتبار ۹۰۰ میلیون تومان با معماری زیبای اسلامی، اجرا و بهره برداری شده‌ است.

کشفی در پایان تکریم ارباب رجوع و توزیع عادلانه اعتبارات عمرانی سرلوحه کار شهرداری منطقه چهار شهرداری یزد عنوان کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *