مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:

293 نفر از کودکان استان یزد که در دهک های اول تا پنجم قرار دارند، از تحصیل محروم هستند

لینک کوتاه

به گزارش طلوع یزد به نقل از  روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد: ابراهیم زینل پور، مدیر اجتماعی این اداره کل در اولین جلسه کارگروه استانی حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل استان گفت: 293 نفر از کودکان استان یزد که در دهک های اول تا پنجم قرار دارند، از تحصیل محروم هستند که پس از شناسایی و بررسی علت محرومیت از تحصیل، در صورتی که شرایط جسمی و روانی مناسب داشته باشند به چرخه آموزش باز می گردند.
وی افزود: 127 نفر از این کودکان دختر و 166 نفر پسر هستند که وضعیت جسمانی 196 نفر از کل کودکان بازمانده از تحصیل استان سالم و 97 نفر نیز دارای معلولیت می باشند.
زینل پور با بیان اینکه شناسایی و حمایت اجتماعی از کودکان در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی از جمله تکالیف مهم وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در راستای پیشگیری، کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی است گفت: طی سال های 1395 تا 1400 طرح شناسایی و حمایت اجتماعی از کودکان بازمانده از تحصیل مقطع ابتدایی فقیر و کم برخوردار در رده سنی 7 تا 10 سال توسط این وزارتخانه آغاز و اطلاعات مربوطه در اختیار دستگاه های حمایتی قرار گرفته است.
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اشاره به ابلاغ دستور العمل حمایت نقدی مشروط از کودکان بازمانده از تحصیل مقطع ابتدایی دهک 1 تا 5 درآمدی کشور گفت: اولین جلسه کارگروه استانی حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل یزد با حضور نماینده معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری و نمایندگان ادارات کل آموزش و پرورش، بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) با محوریت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و با هدف حمایت از کودکانی که بدلیل فقر اقتصادی از ادامه تحصیل محروم شده اند، تشکیل شد.
وی با بیان اینکه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیشگیری از فقر آموزشی، طرح شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل را به عنوان یکی از برنامه‌های تحولی در دستور کار قرار داده است، افزود: بر اساس بند (الف) تفاهم نامه چارچوب همکاری های مشترک سازمانی و بین دستگاهی در برنامه شناسایی، جذب، آموزش و نگهداشت کودکان بازمانده از تحصیل مقطع ابتدایی که بین 11 دستگاه اجرایی منعقد شده است، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری وزارت آموزش و پرورش و بهره مندی از ظرفیت پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان، نسبت به تعیین ویژگی های اقتصادی اجتماعی خانواده کودکان بازمانده از تحصیل اقدام و سالیانه کودکان بازمانده از تحصیل در خانوارهای فقیر و کم برخوردار کشور را شناسایی و به سازمان های حمایتی معرفی می نماید.
مدیر اجتماعی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: امیدواریم با همکاری دستگاه های اجرایی عضو کارگروه و با استفاده از ظرفیت های مردمی، جهادی و موسسات خیریه فعال در حوزه حمایت اجتماعی استان بتوانیم گام موثری در زمینه کمک به اقشار ضعیف و نیازمند حمایت، از جمله کودکان بازمانده از تحصیل برداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *