واگذاری سگ‌های عقیم شده بلاصاحب به افراد متقاضی

لینک کوتاه

معاون خدمات شهری شهرداری یزد: سگ‌های بلاصاحبی که در مدت ماه‌های گذشته در نقاهتگاه یزد مراحل عقیم سازی، پلاک کوبی، انگل زدایی و واکسیناسیونشان صورت گرفته، به متقاضیان واگذار می‌شوند.

به گزارش طلوع یزد، رحیمدل با بیان اینکه واگذاری این سگ‌ها در قبال تعهدنامه صورت می‌گیرد افزود: از سگ‌های عقیم شده می‌توان به عنوان سگ نگهبان، برای محافظت از گله یا کارگاه یا هر فضای دیگری استفاده کرد با این شرط که به هیچ وجه در شهر رها سازی نشوند.

وی، همچنین با تاکید بر اینکه ماموران  شهرداری ۲۴ ساعته آماده جمع آوری سگ‌های ولگرد از سطح شهر هستند اظهار کرد: مردم می‌توانند با اطلاع رسانی از طریق سامانه ۳۶۷۸ یا همان سامانه الو پناه، ماموران شهرداری را در جمع آوری سگ‌های ولگرد و بی صاحب یاری کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری یزد با تاکید بر اینکه شهرداری خود را در بحث جمع آوری سگ‌های ولگرد و حفظ امنیت شهر موظف می‌داند گفت: سگ‌های جمع آوری شده پس از انتقال به نقاهتگاه سگ‌ها واقع در جنب کارخانه کمپوست، عقیم، پلاک گذاری، واکسیناسیون  و انگل زدایی می‌شوند.

رحیمدل با اشاره به اثر بخش بودن وجود برخی از سگ‌های سالم و بی خطر در حاشیه شهر‌ها در جلوگیری از ورود حیوانات وحشی به داخل شهر، جمع آوری تمامی سگ‌ها در سطح شهر را به مصلحت ندانست و گفت:  شهرداری سعی می‌کند با همکاری اداره کل محیط زیست استان، برخی از سگ‌های عقیم شده و دارای سلامت جسمی و بی خطر را برای حفظ تعادل جمعیتی حیوانات، در زمان و مکان مناسب رها سازی کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *