دکتر جوکار در جمع مدیران مدارس استان یزد:

جهاد تبیین توسط معلمان باید انجام گیرد/ نسل جوان را با پیشرفت های کشور آشنا کنید

لینک کوتاه
جوکار

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه جهاد تبیین توسط معلمان باید انجام گیرد، گفت: نسل جوان را با پیشرفت های کشور آشنا کنید.

به گزارش طلوع یزد به نقل از دکتر محمد صالح جوکار در اولین اجلاس سراسری مدیران مدارس استان یزد با بیان اینکه جایگاه تعلیم و تربیت در همه جوامع در بالاترین جایگاه قرار دارد، گفت: پیشرفت هر کشور و جامعه ای و قدرتمند شدن و تاثیرگذاری ملت ها در سایه تعلیم و تربیت و تلاش ها و زحمات معلمان آن کشور است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس معلمان را حلقه واسط بین حاکمیت و مردم در مسئله تعلیم و تربیت دانست و افزود: کلید حل مشکلات کشور و ایجاد بستر جهت دست یابی به آینده بهتر در اختیار معلمان است.

وی با بیان اینکه معلم هدایتگر مسیر تعلیم و تربیت است، عنوان کرد: هر چند خانواده نقش بسیار زیادی در زمینه تعلیم و تربیت دارد ولی غالبا نگاه دانش آموزان و الگویی آنها در سنین جوانی و نوجوانی به معلمین است.

نماینده مردم با اشاره به اینکه جهاد تبیین توسط معلمان باید انجام گیرد، اضافه کرد: با توجه به تعاملی که معلمان با دانش آموزان دارند، یکی از بهترین اقشار در بحث جهاد تبیین به شمار می روند زیرا معلمین با ارتباطی که دارند از مسائل خصوصی و رفتارها و اندیشه های دانش آموزان مطلع باشند.

جوکار ادامه داد: آگاهی بخشی به جامعه بخصوص نسل جوان در خصوص رخدادهای گذشته کشور و پیشرفت های چشمگیر جمهوری اسلامی در طول بیش از چهل سال گذشته یکی از وظایف اصلی معلمان است باید به بهترین شکل ممکن انجام شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در ادامه با بیان اینکه دشمن، دشمن است و انتظاری از آن نیست، افزود: در دوران دفاع مقدس نمونه عینی بصیرت بخشی جامعه ما به شمار می رود؛ گرچه مخاطرات زیادی وجود داشت ولی در همان زمان ، فرصت های بسیار خوبی برای جمهوری اسلامی بوجود آمد . ما باید این فرصت ها و پیشرفت ها را در خصوص وضعیت گذشته کشور و وضعیت کنونی به دانش آموزان اطلاع رسانی دقیق و شفاف داشته باشیم تا آنها نیز نسبت به پیشرفت های کشور آگاه شوند و دشمن نتواند با یک حرکت، دیدگاه آنها را نسبت به کشور تغییر دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *