آزادی ۶۴ زندانی جرائم غیر عمد یزدی در ۵ ماهه ابتدایی سال

لینک کوتاه

مدیر کل زندانها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد از آزادی تعداد ۶۴ مددجو جرائم غیر عمد از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

به گزارش طلوع یزد به نقل از  روابط عمومی ستاد مردمی دیه استان یزد؛ رضا مقبلی، مدیر کل زندانها و نایب رئیس هیئت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد از آزادی تعداد ۶۴ مددجو محکوم مالی جرائم غیر عمد از ابتدای سال جاری تا کنون به همت ستاد مردمی دیه و خیرین یزدی خبر داد.
مقبلی افزود: رقم بدهی این زندانیان۱۲۶میلیارد تومان بود که با قبولی دادخواست اعسار، اخذ گذشت رضایت مندانه از شکات و آورده محکومین مبلغ ۱۱۵ میلیارد تومان از این مبلغ تامین گردید و مابقی این مبلغ از منابع این ستاد مردمی شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوعدوست و تسهیلات بانک های عامل مبلغ ۱۱ میلیارد تومان به حساب سپرده دادگستری واریز و زمینه آزادی این ۶۴ نفر و بازگشت آنها به آغوش گرم خانواده فراهم گردید.
وی با تشریح نوع محکومیت این مددجویان گفت : از این تعداد آزاد گردیده تعداد ۴۵ مددجو مربوط به محکومین مالی ، تعداد ۱۷ محکوم مربوط به پرداخت مهریه و تعداد ۲ محکوم نیز مربوط به پرداخت نفقه بودند.
مدیر کل زندانهای استان یزد ضمن تقدیر از زحمات بی وقفه کارکنان و اعضاء کمیته صلح و سازش این ستاد مردمی گفت: از این تعداد آزادی تعداد ۱۶ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و بدون پرداخت هیچ گونه مبلغی و تعداد ۴۸ مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد گردیدند که از این تعداد ۱۰ مددجو زن و ۵۴ مددجو نیز مرد بودند .
نایب رئیس هیئت امناء ستاد مردمی دیه استان یزد ضمن تقدیر از نیکوکاران، صنعت گران و هیئت های عزاداری که در ایام ماه محرم نذورات و کمک های خود را به حساب ستاد دیه استان واریز نمودند گفت: از این تعداد آزادی تعداد ۲۰ محکوم با اجرای پویش ” هر هیئت آزادی یک زندانی” و مشارکت نیکوکاران استان یزد از زندان آراد گردیدند.
این مقام مسئول ادامه داد: هم اکنون تعداد ۴۰ مددجو مشمول کمک این ستاد مردمی در زندانهای استان به سر میبرند که برای آزادی چشم انتظار دستان پر مهر نیکوکاران دار العباده هستند.
مقبلی در پایان گفت: ستاد مردمی دیه یک موسسه خیریه غیر تجاری و غیر انتفاعی است که فعالیت امداد رسانی دارد و تنها در زمینه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد مالی فعالیت مینماید و نیکوکاران و خیرین می توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب‌های نمایندگی ستاد دیه استان یزد به شماره کارت مجازی ۳۲۳۱-۰۰۰۰-۶۰۷۰-۶۲۷۷ و شماره حساب ۰۱۰۸۸۸۸۸۸۸۰۰۲ بانک ملی ، ۶۶۶۶۶۶ پست بانک و یا با شماره گیری کد دستوری #۱۱۳۳*۶۶۵۵* کمک های خود را به حساب ستاد دیه استان یزد واریز نمایند .
وی یادآور شد: شماره تلفن ۳۶۲۹۸۲۰۰ روابط عمومی ستاد دیه استان یزد جهت پاسخگویی سوالات عموم خیران و مردم نیکوکار پیش‌بینی شده است که می‌توانند اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *