رئیس مجمع نمایندگان استان یزد:

تلاش مجموعه استان یزد جهت رفع مشکل آب استان یزد/ تامین آب یزد در برنامه هفتم توسعه دیده شده است

لینک کوتاه
جوکار

دکتر جوکار با اشاره به تلاش مجموعه استان یزد جهت رفع مشکل آب استان یزد، گفت: تامین آب یزد در برنامه هفتم توسعه دیده شده است.

به گزارش طلوع یزد، دکتر محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با اشاره به اینکه مسئولان استان یزد پیگیر رفع مشکل آب استان یزد هستند، اظهار داشت: در این خصوص، امور توسط مسئولان استان دنبال می شود و کار رها نکردیم ولی گلایه مندیم و انتقاد هم داریم زیرا تاکنون فعالیت اجرایی جهادی نشده است.

جوکار افزود: جلسه ای با سهامداران شرکت واسکو و جلسه ای با وزیر نیرو برگزار کردیم و سوال هم از وزیر صمت در خصوص چگونگی تأمین منابع مالی جهت انتقال آب انجام شد که تاکنون پاسخی داده نشده است.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با تاکید بر اینکه در این سال ها مسئولان استان به جد دنبال نهایی شدن انتقال آب به استان بوده اند، ادامه داد: دو هفته پیش نامه ای به معاون اول رئیس جمهور درخواست جلسه ای با حضور نمایندگان استان یزد، نماینده ولی فقیه در استان، استاندار یزد، وزیر نیرو، وزیر صمت و سهامداران شرکت واسکو برگزار و در نهایت تکلیف این موضوع مشخص شود. البته واگذاری تعدادی از معادن تصویب شده تابان بهره برداری از آنها بخشی از منابع مورد نیاز تأمین گردد

نماینده مردم در خصوص واگذاری معدن جهت انتقال آب به استان یزد و پیگیری های انجام گرفته درگذشته جهت رفع مشکل کمبود آب استان، گفت: در دوره اول دولت آقای روحانی معدن d19 در استان یزد مطرح شد، مکاتبه با معاون اول رئیس جمهور انجام گرفت و معاون اول نوشت به وزیر صمت، وزیر صمت نوشت به معاون معدنی و معاون معدنی به کارشناس حقوقی نوشت، این سیر کار دوباره بازگشت.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه تمام مکاتبات به صورت مستند موجود است، افزود: پاسخ هایی داده شد این بود که این معدن مشکل زیست محیطی دارد و واگذاری آن بدون مزایده امکان پذیر نیست، در صورتی که درخواست ما فقط برای اختصاص این معدن جهت تامین آب شرب مردم استان یزد و تنهامنافع مردم در نظر گرفته شده بود نه برای بهره برداری یک شرکت خصوصی .

نماینده مردم اضافه کرد: اما در دوره دوم آقای روحانی، مشکل ترک تشریفات مزایده و زیست محیطی این معدن را به روش غیرقانونی حل و واگذار کردند، سوال اینجاست چرا باید این اتفاق بیافتد؟ و رسانه ها چرا به صورت جد آن را مطالبه نکردند.

وی با اشاره به اینکه در برنامه هفتم مسئله تامین آب شرب استان ها دیده شده است، اضافه کرد: وظیفه دولت و وزارت نیرو در برنامه هفتم توسعه این است که آب انتقالی توسط بخش خصوصی را خریداری کنند و با نرخ مناسب در اختیار مردم قرار دهند.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد در پایان تاکید کرد: تمام نمایندگان، نماینده ولی فقیه در استان و استاندار یزد تمام تلاش خود را جهت انتقال آب خواهند کرد و تاکنون در این زمینه هیچ کوتاهی صورت نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *