استاندار یزد:

‌رسالت اصلی رسانه‌ها روشنگری و هدایت است/ شهدا خود به تنهایی رسانه هستند

لینک کوتاه

استاندار یزد در دومین یادواره شهدای خبرنگار استان، رسالت اصلی رسانه‌ها را روشنگری و هدایت دانست و گفت: شهدا، خود به تنهایی رسانه هستند و چون شمعی در محفل بشریت می درخشند و راه حقیقت را به ما نشان می‌دهند.

 

به گزارش طلوع یزد،«مهران فاطمی» در دومین یادواره شهدای رسانه استان که سه شنبه شب ۳۱ مرداد ماه مصادف با شام شهادت حضرت رقیه(سلام الله علیها)‌ در آستان مقدس امامزاده سید جعفر محمد(ع) یزد برگزار شد، اظهار کرد: شهدا آمادگی خود را برای قطعه قطعه شدن در راه خدا اعلام کردند و خدا نیز به پاس این تلاش و مجاهدت، جان‌ها و نفس های آنها را خرید.

استاندار یزد با اشاره به نورانیت مقام شامخ شهدا، گفت: شهدا اکنون پس از سالها رفتنشان، نورانیت خود را سخاوتمندانه برای بهره‌برداری در همین مجالس و یادواره‌ها در اختیار ما قرار می‎دهند.

فاطمی با بیان این که رنگ خدایی دادن به کارها باعث ایجاد نورانیت در اعمال می‌شود، به فضای نورانی جبهه‌های دوران دفاع مقدس اشاره و بیان کرد: اینکه رزمندگان دوران دفاع مقدس پس از جراحت و زحمی شدن در جبهه نبرد و کسب بهبودی، بلافاصله با شوق و ذوق به جبهه‌ها باز می‌گشتند به دلیل همین نورانیت بود.

وی شهدا را به تنهایی یک رسانه دانست و تصریح کرد: رسالت اصلی رسانه، روشنگری و هدایت است و شهدا شمع محفل بشریت هستند که راه حقیقت را به ما نشان می‌دهند.

استاندار یزد در بخش پایانی سخنانش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت، به عملکرد دو ساله دولت سیزدهم اشاره و عنوان کرد: از لحاظ گفتمانی و تغییر رویکردها و شیوه‌های حکمرانی اتفاقات بزرگی در این دو ساله افتاده که از عملکرد دولت مهم‌تر و با ارزش‌تر بوده است که ازجمله این موارد می توان فصل الخطاب بودن فرمایشات مقام معظم رهبری و پرهیز از دوگانی در حکمرانی، نگاه به داخل و تولید ملی به جای نگاه به خارج از کشور و پیگیری انتقال آب از دریا به فلات مرکزی ایران، ‌را ذکر کرد.

وی همچنین برنامه محوری،‌ مسئولیت پذیری دولت و پرهیز از کناره گیری به بهانه محدودیت اختیارات، ارتباط بی واسطه با مردم با سفر به ۳۰ استان در یک‌ سال، اختصاص ۳۰۰ همت برای طرح‌های نیمه تمام استانهای کشور، ساده زیستی دولتمردان و پرهیز از تشریفات و تجملات در دستگاه‌ها را از دیگر این اتفاقات بزرگ برشمرد.

استاندار ‌یزد خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم، خود را وفادار و مدیون شهدا، رهبر کبیر انقلاب حضرت امام خمینی (‌ره) ، رهبر معظم انقلاب اسلامی و مردم عزیز می‌داند.

‌گفتنی است رونمایی از کتاب «خون نگار» کتاب زندگی نامه و آثار شهید والامقام رسانه استان شهید حمید دانشجو، اهدای ۱۳ سری جهیزیه به نوعرسان بی بضاعت به یاد ۱۳ شهید خبرنگار استان، برپایی نمایشگاه اسوه، اجرای گروه‌های سرود «فجر جاوید»، «میعاد یزد» و «پایگاه مقاومت بسیج فاطمه الزهرا(س)» و پخش کلیپی از زندگی شهید احمد اخباریه از شهدای خبرنگار استان، از دیگر برنامه‌های دومین یادواره شهدای رسانه بود که به همت سازمان بسیج رسانه یزد برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *