ابتلای قطعی ۴ نفر به بیماری وبا در یزد

لینک کوتاه
بیماری وبا

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد: ۳ مورد دیگر بیمار مبتلا به وبا در استان شناسایی شد.

به گزارش طلوع یزد به نقل از وب دا یزد– دکتر میرزایی با اشاره به شناسایی موارد جدید وبا در استان، اظهار داشت: براساس آزمایش های انجام شده، یک بیمار در تفت، یک بیمار در ابرکوه و یک بیمار در یزد شناسایی شده اند.

وی ادامه داد: این افراد از زائران عراق بوده و نمونه ها توسط موکب های ایرانی در عراق و مرزها از بیماران گرفته شده است که پس انجام ازمایش، نتایج مثبت تست از طریق وزارت بهداشت به این معاونت اعلام شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد یادآور شد: پیش از این نیز یک مورد مبتلای قطعی به وبا در شهرستان مهریز که از چذابه بازگشته بود، مثبت اعلام شد.

دکتر میرزایی افزود: موارد مشکوک به این بیماری برای تشخیص و درمان آن هر چه سریعتر به مراکز درمانی مراجعه کنند.

وی تاکید کرد: مهمترین راه مقابله با بیماری و جلوگیری از گسترش وبا، رعایت بهداشت فردی به ویژه شست و شوی دست ها، پرهیز از خوردن آب، غذا، سبزیجات و میوه آلوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد تصریح کرد: تاکنون هیچ گونه مورد فوتی در اثر ابتلا به بیماری وبا در استان وجود نداشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *