وضعیت قرمز منابع آبی استان یزد

لینک کوتاه

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد گفت: با توجه به افزایش دما و مصرف زیاد آب، ذخایر آب استان یزد در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

به گزارش طلوع یزد، ضیاء زینی مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد، در اطلاعیه شماره6 اعلام کرد که با توجه به افزایش دما و مصرف زیاد آب، ذخایر آب استان در وضعیت قرمز قرار گرفته است.

او در این اطلاعیه از از هم استانی‌ها خواست؛ نهایت دقت و صرفه جویی را در مصرف آب داشته باشند تا آب در دسترس همگان قرار گیرد و از افت فشار آب جلوگیری شود.

مدیر روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد همچنین در این اطلاعیه بر پرهیز از گرفتن دوش‌ گرفتن های طولانی مدت، شستن حیاط و خودرو، پرکردن حوض و پرهیز از مصارف نامتعارف تاکید کرد.

زینی با بیان اینکه در مدت ۴ ماه ۲۵ میلیون متر مکعب آب در کولرهای آبی تبخیر می شود، اظهار داشت: اگر همه مشترکان بر روی کولر آبی خود سایبان نصب کنند، به میزان 15 درصد از تبخیر سه میلیون و 750 هزار متر مکعب آب جلوگیری می شود که معادل 133 تانکر تریلی 28 هزار لیتری آب است.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *