دبير شوراي استاندارد يزدخبرداد:

تشکیل کمیته پایش کمی محصولات تولیدی در صنایع مادر است

لینک کوتاه
استاندار یزد

نشست شورای استاندارد استان، به ریاست دکترسیدمسعود عظیمی، معاون هماهنگی اموراقتصادی ومنابع استانداری یزد و دوایراستانی متناظر با دستگاه ها و وزارت خانه های مرتبط، در سالن مدیریت بحران استانداری یزد برگزار شد.

به گزارش طلوع یزد به نقل از اداره روابط عمومی واطلاع رسانی استاندارد استان یزد، این شورا متناظر با شورای عالی استاندارد کشوراست، که ریاست آن بر عهده رییس جمهور و در استان ها نیز به ریاست استانداراستان و متناظر با پایتخت تشکیل می گردد، که البته این نشست بدون حضورشخص استانداریزد ادامه یافت.
برپایه این گزارش، این شورا براساس تکالیف قانونی در مقاطع زمانی مختلف به ریاست استاندار استان، دبیری مدیرکل اداره استاندارد استان و اعضاء مرتبط تشکیل وبه موضوعات مطرح در حوزه استانداردرسیدگی می کند.
دکترعظیمی در سخنان آغازین این شورا گفت: استاندارد همانگونه که از نامش مشخص است، به طور مستقیم با کیفیت، سلامت و ایمنی مردم سر و کار داشته و در همه شئونات جامعه باید وجود داشته باشد.
معاون هماهنگی اموراقتصادی ومنابع استانداری یزد ادامه داد: شهروندان یزدی ولی نعمتان ما هستند که تولیدکنندگان و دوایر مرتبط با بخش های صنعت و خدمات می بایست با رعایت قوانین و مقررات، زندگی باکیفیتی برای مردم فراهم نمایند، ضمن این که دولتی ها با در نظرگرفتن تحریم ها و کمبودها، نسبت به اعمال قانون اقدام نمایند.
در ادامه نشست، دکترحمید مطهری دبیر شورا و سرپرست اداره استاندارد استان یزد،گزارشی در خصوص لزوم تشکیل کمیته پایش کمی استان، عملکرد 9 ماه استاندارد یزد، عملکرد 40 روزه دوره مدیریت جدید و تحولی استاندارد یزد رابه جمع حاضر ارا ئه کرد.
سپس این مسئول، وظایف و نقش بسیار حیاتی استاندارد در انواع زمینه ها اعم از سلامت خوراکی ها خودرو و قطعات مربوطه، سلامت و صحت و کیفیت نمونه های وارداتی و صادراتی، طلا، کمیت بسته بندی ها، بسته های گمراه کننده در بسته بندی محصولات، تخلفات کمی و کیفی در انواع صنایع، مباحث استاندارد در حوزه حلال و دانش بنیان، جایزه ملی کیفیت ایران، و سایر موارد را تببین کرد.
به گزارش خبرنگاراداره روابط عمومی واطلاع رسانی استاندارد استان یزد، سرپرست اداره استاندارد استان یزد، همچنین همفکری اعضای شورای استاندارد استان در خصوص برخی مسائل و مشکلات بودجه ای، زیرساختی، نیروی انسانی، حجم عظیم فعالیتهای مورد انتظار از استاندارد با توجه به الزامی شدن استانداردهای انرژی منازل مسکونی، خدمات پس از فروش لوازم خانگی، مصرف انرژی کولرهای آبی و غیره را خواستار شد.
دکترمطهری درپایان، مساعدت تمامی بخش های استان را عامل موفقیت در تولید کیفی و رشد کمی محصولات استان و افزایش اعتماد مردم به کالاها و خدمات در استان یزد و کشور دانست که می تواند برند کالای کیفی و با استانداردهای بالای تولید شده در استان یزد را نه تنها در کشور بلکه در جهان طنین انداز نماید.
شایان ذکراست، درپایان این جلسه برخی مصوبات و تصمیم گیری ها توسط اعضای شورا، درحوزه استاندارد اتخاذگردید.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *