حافظ خورشیدی است ماندگار که همگان تا قرن ها از الطافش بهره مند می شوند

لینک کوتاه

مدیر کل آموزش و پرورش استان یزد:حافظ خورشیدی است که همگان تا قرن ها از الطافش بهره مند می شوند و زبان بزرگ ترین مخلوق انسان است که ماندگاری آن در گرو ذکاوت و هوش و استعداد و توانمندی های یک ملت است ،هرچه توانمندی ها بیشتر باشد قدرت بیان اندیشه های انتزاعی بیشتر می شود.

به گزارش طلوع یزد، “محمد کاظم رحیمی نژاد” در آیین بزرگداشت حافظ که در کانون فاطمه الزهرا ناحیه یک یزد برگزار شد گفت:
یکی از ویژگی های زبان، کهنگی  است،زبان در گذر تاریخ کهنه می‌شود و واژه های قدیمی جای خود را به واژه های جدید میدهند ولی این کهنگی در اشعار حافظ دیده نمی شود زیرا از ابتدا تا انتها از قرآن بهره گرفته است.

وی اظهار داشت: ماندگاری تمدن ها در گرو وجود چنین اسطوره‌هایی است و این اسطوره هاست که چارچوب فرهنگ و تمدن ایرانی را نگه داشتند.
رحیمی نژاد گفت: مادر فرهنگ و مکتب مان اسطوره هایی در حوزه های ایرانی و اسلامی داریم که واقعیت و حقیقت مسلم هستند، انسان هایی ویژه  جامع الفکر،که در طول زمان قابلیت تبعیت و پیروی و الگوگیری را دارند و این چیزی است که بزرگترین هراس از فرهنگ اسلامی و ایرانی را به وجود می آورد و این فرهنگ، فرهنگی است که در هر شرایط و مقطعی، قدرت پاسخگویی به نیازهای انسان را دارد.
وی تاکید کرد: ما در حوزه آموزش و پرورش وظیفه داریم،عظمت وجودی چنین شخصیت‌هایی را در قالب کتاب های درسی،برنامه‌های فرهنگی و فعالیت های دینی، مذهبی، هنری و ورزشی به نسل جوان و نوجوان بشناسانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *