ضرورت ایجاد بسته های تشویقی برای سرمایه گذاری در احداث پل عابر پیاده

لینک کوتاه
خامسی

به گزارش طلوع یزد،خامسی عضو شورای اسلامی شهر یزد در جلسه علنی شورا مطرح کرد: باتوجه به اینکه در شهر یزد گاهأ با ترافیک سنگین و نیمه سنگینی مواجه هستیم و خیابان ها یکی از مکان های پر خطر برای رفت و آمد عابرین است ضرورت دارد در برخی مکان های پر خطر پل عابر پیاده احداث شود.

به گفته وی در شهرداری یزد مانند اکثر شهر های کشور بودجه ای برای احداث این سازه ها دیده نشده و مرسوم است که از طریق سرمایه گذاری و مشارکتی پل ها احداث شود.
یعنی سرمایه گذاران پل را احداث میکنند و بعد از آماده سازی به مدت معلومی که با شهرداری توافق میشود از این سازه ها استفاده تبلیغاتی میکنند‌.

خامسی ادامه داد: متاسفانه مکان هایی که اکنون بیشترین الویت و نیاز را برای احداث پل عابر پیاده دارد، کمتر مورد استقبال کانون های تبلیغاتی و سرمایه گذاران قرار میگیرد زیرا ویژگی ها و شرایط لازم را برای تبلیغ و هدف سرمایه گذار ندارد.

عضو شورای شهر بسته های تشویقی را یکی از راهکار های مناسب برای انگیزه سرمایه گذار دانست و افزود: پیشنهاد میشود شهرداری بسته های تشویقی برای سرمایه گذاری در احداث پل عابر پیاده تعریف کند.
برای مثال سرمایه گذار با احداث پلی در مکان های مورد نیاز بتواند بر پل دیگری که در مکانی قرار دارد که برای تبلیغات مناسب است، تبلیغ در زمینه فعالیت خود را انجام دهد.

خامسی گفت: پل های تبلیغاتی شهر یزد اکثرا برای فعالیت فرهنگی، در اختیار سازمان فرهنگی قرار دارد که پیشنهاد میشود تعداد اندکی از آن ها در مناطقی که برای تبلیغ مناسب است در اختیار سرمایه گذار قرار بگیرد تا علاوه بر ایجاد انگیزه برای سرمایه گذار، درآمدی برای شهرداری ایجاد شود.

وی همچنین درخصوص جلوه بصری تابلو های تبلیغاتی سطح شهر مطرح کرد: متاسفانه ویژگی های بصری لازم در تابلوهای تبلیغاتی سطح شهر وجود ندارد. هر نوع تبلیغاتی زمانی جذاب و مخاطب پذیر است که نظر مخاطب را از جهت شرایط بصری جذب کند.
رنگ نشانه های تابلو، نوشته ها و خطوط و کار گرافیکی از جمله نکاتی برای جذابیت تابلوها محسوب میشود که باید مورد توجه قرار گیرد.

عضو شورای شهر ادامه داد: همچنین میتوان برای طراحی برخی تابلو ها از ظرفیت دانشجویان در حال تدریس در زمینه های هنر استفاده کرد.
برخی از شرکت های دانش بنیان نیز ظرفیت های متناسب با این مباحث را دارند که میتوان از این شرکت ها برای طراحی، ایده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *