نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس:

مطالبه مستقل بودن شهر حمیدیا از یزد پیگیری می‌شود

لینک کوتاه
جوکار

دکتر جوکار نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس گفت: مطالبه مستقل بودن شهر حمیدیا از یزد را پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش طلوع یزد، دکتر محمد صالح جوکار نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی در جمع معتمدین شهر حمیدیا که جهت لغو الحاق حمیدیا به شهر یزد در دفتر نماینده حضور پیدا کردند، گفت: درگذشته جهت تبدیل شهر یزد به کلانشهر و استفاده از مزایای آن، بحث الحاق حمیدیا مطرح شد. بعد از آن به همراه استاندار دوره اول دولت یازدهم جلسه ای را با وزیر وقت برگزار و در خصوص این مصوبه مباحثی مطرح و در نهایت وزیر اعلام کرد که کلانشهر شدن یزد مزایایی برای این شهر نخواهد داشت و تصمیم بر مستقل بودن حمیدیا از شهر یزد گرفته شد.
وی افزود: اگر به دنبال مستقل بودن حمیدیا هستید باید ویژگی های آن را در یک چارچوب خاص مورد نظر وزارت کشور طرح ریزی و با حمایت استان به آنها اعلام کنید تا در کمیسیون دفاعی امنیتی بررسی و تصویب و در نهایت توسط هیات دولت مصوبه اجرایی آن صادر شود.
جوکار اضافه کرد: طوماری که توسط اهالی حمیدیا به امضا رسید را با نامه کمیسیون امور داخلی کشور برای وزارت کشور ارسال کردم ولی اساس کار این است که استانداری یزد باید طرح انتزاغ را در استان جمع بندی و رسما به معاونت سیاسی وزارت کشور اعلام کند تا طرح تقسیمات آن را تهیه و برای کمیسیون دفاعی کشور ارسال شود و با طی مراحل قانونی بحث انتزاع دنبال گردد.
وی افزود: زمانی که محدوده شهر بزرگ شود، حاشیه و لایه آخر شهر برای دریافت خدمات و فعالیت های عمرانی در اولویت آخر قرار می گیرد و همین مباحث سبب بروز مشکلاتی در حاشیه شهرها می شود.
جوکار در پایان تاکید کرد: بزودی بحث لغو الحاق حمیدیا را در استان پیگیری خواهم کرد تا ان‌شاالله بتوانیم به خواسته مردم این منطقه که داشتن شهری مستقل است، دست یابیم.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *