نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس:

یزد نیازمند شهرک صنعتی جدید است/ پارک علم و فناوری ظرفیت حضور شرکت جدید را ندارد

لینک کوتاه
جوکار

دکتر جوکار نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با بیان اینکه یزد نیازمند شهرک صنعتی جدید است، گفت: پارک علم و فناوری ظرفیت حضور شرکت جدید را ندارد.

به گزارش طلوع یزد.، دکتر محمد صالح جوکار شب گذشته در جلسه شورای برنامه ریزی استان یزد که در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد در خصوص شرکت‌های دانش بنیان و اهمیت توجه به آنها، گفت: شرکت‌های دانش بنیان که شکل گرفت و حمایت رهبر انقلاب را داشت به نوعی سطح آن ارتقا داده شده و به سطح شرکت‌های فناور رسید.
نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اینکه یزد به عنوان کریدور شرکت‌های فناور و فعالیت‌های علم و فناوری قرار گیرد یک گام بسیار مثبت برای استان است.
وی با بیان اینکه درگذشته هم مصوبه قرارگیری یزد به عنوان کریدور شرکت‌های فناور وجود داشت ولی اقدام اثربخشی را شاهد نبودیم، افزود: امیدوارم با اهتمامی که همه دستگاه‌ها دارند این کار سرعت گیرد و قطب فناوری کشور به استان یزد اختصاص یابد.
جوکار یکی از دلایل عدم استقبال شرکت‌های تولیدی برای حضور در شهرک‌های صنعتی را نبود زیرساخت اعلام کرد و گفت: سرمایه‌گذاران اعلام می‌کنند که اگر هم مشوق‌هایی در نظر گرفته شود ولی زیرساخت وجود نداشته باشد، نمی‌توان کار تولیدی کرد و همین مسئله سبب عدم رغبت آنها برای سرمایه‌گذاری و حضور در شهرک‌های صنعتی شده است.
نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با بیان اینکه بنگاه‌های اقتصادی متوسط از حضور در شهرک‌های صنعتی فراری هستند، گفت: قیمت‌گذاری زمین‌های شهرک‌های صنعتی بالا بوده و همین باعث شده تا آنها درخواست خود را از منابع طبیعی داشته باشند و واحد خود را خارج از شهرک‌های صنعتی برپا کنند.
وی ایجاد شهرک صنعتی جدید برای یزد را خواستار شد و اضافه کرد: الان شهرک‌های صنعتی دیگر برای حضور شرکت‌ها و واحدهای صنعتی پاسخگو نیست و با توجه به درخواست‌ها متعدد جهت ایجاد شهرک صنعتی جدید، باید دنبال ایجاد یک شهرک دیگر باشیم تا واحدهای صنعتی را فعال کنیم.
جوکار در پایان، تأکید کرد: پارک‌های علم و فناوری پر است چون جا و مکان نداریم و اگر شهرکی ایجاد شود برای شرکت‌های دانش بنیان، شاهد اثرات مثبت آن خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *