ثبت افتخاری دیگر، دردفترتاریخ استاندارد یزد

لینک کوتاه

برای اولین باروبا اهداء لوح سپاس "همیاربرگزیده صادرکنندگان" به مدیرکل استاندارد استان یزد، افتخار دیگری در دفترتاریخ استاندارد یزد به ثبت رسید.

به گزارش  طلوع یزد به نقل از روابط عمومی اداره کل استاندارد استان یزد، در مراسم گرامیداشت و تقدیر از صادرکنندگان برگزیده استان در سال 1400 که استاندار، نماینده مردم شریف شهرستان های یزد و اشکذردر مجلس شورای اسلامی، فعالان حوزه صادرات و واردات  وهمچنین جمعی از مدیران بخش های دولتی و خصوصی مرتبط با این مقوله  حضورداشتند،  از اداره کل استاندارد استان، تقدیر و تشکر شد.
دراین زمینه بیست و هفت فعال و صادرکننده برتر که براساس شاخص های ارزیابی شده در سال 1400 امتیازهای لازم را آورده بودند لوح سپاس دریافت کردند، ضمن این که در ادامه مراسم از دوایر و سازمان های مرتبط با بخش صادرات و واردات ، که تسهیل کننده این فرآیند بوده اند با عنوان “همیاربرگزیده صادرکنندگان در سال1400” تقدیرو تشکر شد.
برپایه این گزارش، یکی از دوایرعملیاتی اثرگذاردر زمینه صادرات و واردات که براساس شرح وظایف تکلیفی از سوی سازمان ملی استاندارد ایران فعال است،  اداره کل استاندارد استان یزد می باشد که بررسی و تعیین ماهیت و تطابق کالاها ی صادراتی و وارداتی  با استانداردهای ملی و بین المللی مربوطه را در اسرع وقت انجام می دهد.
درحاشیه این مراسم،  مدیر کل اداره استاندارد استان یزد در توضیح چگونگی ترخیص اقلام وارداتی  مشمول استاندارد اجباری به خبرنگاراداره روابط عمومی و اطلاع رسانی گفت:انتظارصاحبان مشاغل بخش خصوصی ازاین نهاد دولتی، تسریع و تسهیل در پاسخ به استعلام های اداره کل گمرک استان یزد است، که در صورت نبود گواهی بازرسی در مبداء برای بازرگانان، که توسط شرکت های بازرسی بین المللی(سوریانس)تایید صلاحیت شده صادر می شود، با نمونه برداری و آزمون، فرآیند واردات آن ها دنبال می شود.
زارع بنادکوکی در ادامه در خضوص ایجاد تسهیلات برای صاحبان صنایع  افزود:با توجه به شعار سال، که تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین  می باشد، فرآیند واردات برای واحد های تولیدی سهل تر بوده و در صورت نداشتن گواهی بازرسی در مبداء صاحبان صنایع می توانند با سپردن تعهد،  کالاهای وارداتی خود را از گمرک استان ترخیص نمایند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *