نشست زمین در خیابان مطهری شهر یزد

لینک کوتاه

سرپرست شرکت آبفای یزد از نشست زمین در خیابان مطهری شهر یزد براثر سیلاب های اخیر خبر داد.

به گزارش طلوع یزد، روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان یزد؛ جلال علمدار گفت : سیل اخیر و هدایت روان آبها به شبکه فاضلاب بیش از ظرفیت شبکه جمع آوری فاضلاب بوده و باعث شکستگی و ریزش بخشی از شبکه و در نهایت نشست قسمتی از خیابان مطهری گردیده است.

وی ادامه داد‌: شکستگی خط 800 میلی‌متری فاضلاب خیابان مطهری به دلیل عبور بیش از حد روان آب هدایت شده و همچنین فرسودگی و قدمت 25ساله شبکه ، منجر به ریزش بخشی از خیابان شد.

علمدار اشاره کرد:کارکنان رسیدگی به حوادث و مدیریت بحران شرکت آب و فاضلاب استان یزد به منظور پیشگیری از نشست زمین و وقوع حوادث بعدی اقدام به مسدودکردن مسیر کردند و در حال حاضر عملیات بازسازی خط انتقال فاضلاب در عمق ۶ متری زمین آغاز شده است.

سرپرست شرکت آبفای یزد خاطر نشان کرد: در حدود 50 کیلومتر از شبکه فاضلاب شهر یزد به علت قدمت بالا، فرسودگی و مخاطرات ناشی از نشست زمین نیاز به بازسازی دارد.

وی تاکید نمود: مکاتبات و همچنین جلسات متعددی با شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور ، با هدف جذب اعتبارات لازم برای بازسازی شبکه‌های اولویت‌دار فرسوده فاضلاب برای جلوگیری از اتفاق جدی تر انجام پذیرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.