تکذیب ورود سیل رودخانه تفت به یزد

لینک کوتاه
سیفی

رئیس شورای اسلامی شهر یزد گفت: ورود سیل رودخانه تفت به یزد به هیچ وجه صحت ندارد و تکذیب میشود.

به گزارش طلوع یزد،سیفی؛رئیس شورای اسلامی شهر یزد اظهار داشت: تاکنون آب رودخانه تفت در طول تاریخ به سمت یزد روانه نشده است بلکه این آب به سمت چرخاب در شهرستان اشکذر هدایت میشود.

وی درخصوص روان آب های اخیر در سطح شهر گفت: آبهایی از کوه های اطراف پارک کوهستان، کوه های دهکده مقاومت و کوه های سمت صفائیه، همچنین بارندگی که اتفاق افتاده است با ۸۳ میلیمتر و حتی در بعضی نقاط ۹۰ میلی متر باتوجه به اینکه شهر یزد از جهت هندسی، شیب مناسبی برای هدایت آب ها نداشته است موجب تجمیع این آب ها و روان آب شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر یزد افزود: آب هایی که از کوه های جلو کاریزبوم از سمت جاده نیز به مسیر رودخانه ای که در کاریزبوم ایجاد شده هدایت شده و وارد یزد نشده است.

سیفی درخصوص پارک کوهستان نیز گفت: خوشبختانه با همکاری و ورود نیروی زمینی ارتش، در ابتدای پارک کوهستان خاکریزی در حال احداث است تا دیگر امکان ورود اینگونه روان آب ها نیز به یزد نباشد.

سیفی افزود: میزان بارندگی در دوساعت و عدم شیب مناسب شهر یزد روان آب ایجاد شده را مشکلات زیادی ایجاد نمود که اگرچه در دوره‌های قبل باید بیشتر روی آن کار میشد از جمله رودخانه مرکز شهر لیکن شورای اسلامی شهر و شهرداری با همکاری مسیولین استان در حال برنامه‌ریزی برای حل موضوع هستند تا چنین مشکلاتی کمتر شکل بگیرد و روان آبها بدرستی هدایت شوند

سیفی ادامه داد: همه امکانات شهرداری در برگشت حالت عادی به شهر و رفع مشکلات بسیج شده است و از صبر و شکیبایی و همراهی مردم خوب یزد تشکر میکنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *