ضرورت احیای رودخانه مرکزی یزد برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی

لینک کوتاه
ابوترابی

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ساخت‌وسازهایی که در مسیر رودخانه مرکزی یزد انجام شده است، گفت: خواستار اقدامات لازم برای احیای این رودخانه هستیم.

به گزارش طلوع یزد، محسن ابوترابی در جلسه کمیسیون خدمات شهری با اشاره به اینکه یزد آخر هفته بارانی را بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی پیش رو دارد، اظهار کرد: گزارش‌های ارائه شده در ارتباط با نقشه‌های هواشناسی نشان‌دهنده احتمال وقوع سیل در نقاط مختلف استان یزد است.

وی ادامه داد: یکی از نقاطی که احتمال سیل برای آن پیش‌بینی شده، شهرستان و شهر یزد است و بر اساس پیش‌بینی‌های مطرح شده، اقدامات متعددی از سوی شهرداری یزد برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی انجام شده است.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر یزد گفت: یکی از اقدامات بسیار مهمی که توسط شهرداری یزد انجام شده است، تقویت سیل‌بندها و نخاله‌برداری است تا ظرفیت سیل‌بندها افزایش یابد و امکان تخریب و خسارت آن کمتر شود. یکی از نکات بسیار مهمی که در ارتباط با سیلاب‌ها و رواناب‌های یزد باید به آن توجه شود، رودخانه مرکزی یزد است و در گذشته نیز انتقال سیلاب‌ها از این رودخانه انجام می‌شده است.

وی تصریح کرد: در طول سال‌های گذشته بخش‌هایی از رودخانه یزد توسط شهرداری احیا شده است، اما به دلیل قطع شدن مسیل، امکان انتقال سیل وجود ندارد و تنها در بعضی نقاط، این رودخانه نقش بسزایی در جمع شدن آب دارد.

ابوترابی در خصوص ضرورت احیای رودخانه مرکزی یزد، تصریح کرد: ظرفیت سیل‌بند حجم مشخصی دارد و محدود است و در صورت بارش باران بیش از حد سیل به سمت شهر جریان می‌یابد، به همین دلیل لازم است که مسیری برای انتقال این آب به خارج از شهر و زمینه جذب آن به سفره‌های زیرزمینی فراهم شود.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه شما پس از تایید نمایش داده خواهد شد.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply. این سایت توسط ریکپچا محافظت می شود و خط مشی رازداری و شرایط خدمات گوگل اعمال می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.